Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Wydarzenia

27.09.2017
Agata Świdzińska, Dariusz Kiszczak

Podsumowanie lubelskiego seminarium 'Edukacja globalna, edukacja na rzecz Zrównoważonego Rozwoju - program działań, wymiana myśli i dobrych praktyk szkolnych'

Seminarium odbyło się 25 września 2017 r. w LSCDN. Zgromadziło nauczycieli i dyrektorów z województwa lubelskiego, których szkoły uczestniczą w projekcie realizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji 'Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju' a także nowych uczestników projektu, którym bliska jest idea edukacji globalnej.

W trakcie spotkania uczestnicy mogli wysłuchać wykładu dr. hab. Wojciecha Janickiego, 'Konflikty globalne – co nas czeka?', po którym odbyła się krótka dyskusja, która utwierdziła słuchaczy, że najskuteczniejszym rozwiązaniem jest edukacja.

Po wykładzie odbyło się wręczenie na ręce dyrektorów szkół Certyfikatów Szkół Globalnych oraz na ręce nauczycieli lubelskich szkół Certyfikatów Liderów Szkół Globalnych.

W drugiej części Seminarium Iwona Kryczka – trenerka edukacji globalnej – przeprowadziła warsztat z wykorzystaniem kreatywnych metod i form pracy pomocnych przy wdrażaniu Celów Zrównoważonego Rozwoju w pracy nauczyciela – lidera edukacji na rzecz rozwoju. Kolejną część spotkania poprowadziła Agata Świdzińska – koordynator projektu w województwie lubelskim (edukacjaglobalna.ore.edu.pl) – prezentując wartość edukacji globalnej i jej zastosowanie w pracy nauczyciela w zgodzie z podstawą programową. Podsumowaniem spotkania było omówienie dalszych wspólnych działań sieci szkół województwa lubelskiego w II Module projektu.      

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil