
Publikacje pozostałe
-
Data publikacji: 09.12.2020Autor: Joanna Soboń
Raport z badań nad samopoczuciem uczniów w e-szkole
Anna Bieganowska-Skóra, Dorota Pankowska są autorkami "Moje s@mopoczucie w e-szkole. Raport z badań". Raport z badań nad samopoczuciem uczniów w e-szkole został zrealizowanych przez zespół badawczy Katedry Pedeutologii i Edukacji Zdrowotnej UMCS pod kierunkiem dr hab. Izabelll M. Łukasik.
-
Data publikacji: 18.11.2020Autor: Dariusz Kiszczak
Artykuł „Dziecko z mutyzmem wybiórczym w przedszkolu”
"Czy zdarzyło Ci się uczyć w przedszkolu dziecko, które określane jest jako nieśmiałe, ciche i zalęknione? Nie rozmawia z nauczycielami i rówieśnikami, natomiast w domu dziecku „nie zamyka się buzia”? Czy to może być coś więcej niż tylko nieśmiałość? To może być sygnał, że dziecko ma mutyzm wybiórczy". Więcej o mutyzmie wybiórczym w artykule Marty Stefańczyk ze Szkoły Podstawowej im. Jan Pawła II w Mętowie.
-
Data publikacji: 23.01.2019Autor: Teresa Kozioł
DIY w edukacji – rozwijanie kreatywności uczniów poprzez tworzenie materiałów dydaktycznych
Od lat zastanawiam się, w jaki sposób rozwijać kreatywność uczniów, aby z jednej strony uczenie się sprawiało im jak najwięcej radości, a z drugiej pozostawiało w pamięci jak najwięcej treści i pozwalało na realizację celów stawianych przez nauczyciela. DIY – to popularny skrót wyrażenia, które w tłumaczeniu z angielskiego "do it yourself" oznacza – zrób to sam i coraz częściej rozpowszechnia się w skali globalnej pokazując, jak samodzielnie wykonać różne przedmioty z różnych dziedzin. Termin ten pojawił się również w edukacji.
-
Data publikacji: 12.12.2019Autor: Dariusz Kiszczak
"Specyficzne i niespecyficzne zaburzenia rozwoju mowy..."
27 listopada 2019 odbyła się konferencja "Współpraca zespołu nauczycieli i specjalistów w organizacji wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w edukacji włączającej". Scenariusz "Specyficzne i niespecyficzne zaburzenia rozwoju mowy. Problemy diagnozy różnicowej" autorstwa prof. Jolanty Panasiuk jest pierwszą publikacją pokonferencyjną, którą udostępniamy na stronach LSCDN.
-
Data publikacji: 12.06.2019Autor:
Projekt "Zdobyte doświadczenie inwestycją w przyszłość lubelskiego technika"
Pani Agata Nossowska z Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie jest autorką tekstu "Zdobyte doświadczenie inwestycją w przyszłość lubelskiego technika". Przedstawia w nim przebieg projektu przeprowadzanego w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
-
Data publikacji: 16.03.2016Autor: Beata Łukaszewska _ Breś
Scenariusz akademii "Żołnierze Wyklęci"
"Byłem uczniem gimnazjum im. Stefana Czarnieckiego. Już w czasie wojny wstąpiłem do AK. Pamiętam niemieckie naloty na Chełm….. Czekałem na wolność, zamiast niej do Polski wkroczyła Armia Czerwona. Zaczęły się rządy ruskich. Nam chłopakom z AK trudno było się z tym pogodzić..."
-
Data publikacji: 15.04.2013Autor: Ewa Gałka
Scenariusz uroczystości z okazji Święta Żołnierzy Wyklętych
Uroczystość odbyła się 5.03.2013r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Chełmie. Koncepcja i opracowanie: Ewa Gałka - nauczycielka języka polskiego.
-
Data publikacji: 11.05.2009Autor: ks. Krzysztof Szymański
Scenariusz inscenizacji na Dzień Św. Mikołaja
Opracowanie - ks. Krzysztof Szymański Do wykorzystania: Spotkanie dzieci ze św. Mikołajem
-
Data publikacji: 08.12.2008Autor: Jan Ciepalowicz
Teatrzyk na Dzień Dziecka - scenariusz
Opracowanie - Jan Ciepałowicz. KRÓTKIE SCENKI KABARETOWE POD WSPÓLNYM TYTUŁEM „PAJDOKRACJA” W dniu 1 czerwca już od rana wyczuwa się radosną atmosferę. O istocie tego dnia nauczyciele nie muszą informować uczniów, gdyż wszyscy wiedzą, że jest to Dzień Dziecka. Pedagodzy opracowują atrakcyjne programy, dobierają starannie gry, konkursy, zabawy, pokazy mody, teatrzyki itp. aby w tym szczególnym dniu sprawić dzieciom jak najwięcej radości. Jedną z takich propozycji jest poniższy scenariusz scenek kabaretowych.
-
Data publikacji: 17.09.2018Autor: Renata Sugier, Dariusz Kiszczak
Okolice poezji 'Jesienne Debiuty Poetyckie' 1998 - 2017
Pani Renata Sugier, nauczyciel z V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie jest autorką tekstu, w którym podsumowuje 20 lat realizacji projektu 'Jesienne Debiuty Poetyckie' 1998 - 2017' . 'Można zamknąć to refleksją, że Jesienne Debiuty Poetyckie tworzą niezwykłą przestrzeń dla dialogu „kandydatów na poetów” ze znanymi i cenionymi literatami, artystami, członkami ZLP oraz pracownikami naukowymi KUL Jana Pawła II'.