Centrum LSCDN

Zamość

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 24.03.2019
Autor:

Lekcja otwarta z języka polskiego

W dniu 28.01.2019r. do Szkoły Podstawowej w Pasiekach zawitali niecodzienni goście. Byli to zaproszeni nauczyciele poloniści z terenu gminy i miasta Tomaszów Lubelski.

Okazją do spotkania była lekcja otwarta języka polskiego, którą przeprowadziła pani Maria Dworzycka z uczniami klasy VI. Zajęcia miały charakter powtórzeniowy i utrwalający. Uczniowie wraz z nauczycielem pracowali metodą stacji zadaniowych, korzystali z kodów QR, kości "Story cubes", a rozwiązania poszczególnych stacji umieszczali na specjalnie do tej lekcji utworzonym padlecie. Ponieważ była to lekcja utrwalająca zasady ortograficzne nie mogło zabraknąć tak lubianego przez uczniów - dyktanda bieganego. Podczas lekcji można było zaobserwować wszystkie kompetencje kluczowe.

Zaproszonych gości na wstępie przywitała pani dyrektor Ewa Probola.

Wśród szanownych gości, oprócz sporej liczby nauczycieli, znaleźli się także, kierownik LSCDN pan Artur Gontarz oraz długoletni dyrektor i kierownik LSCDN pan Bogdan Leszczuk, a także pani Barbara Jaszak - doradca metodyczny LSCDN w Zamościu.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na moją lekcję i podzielić się swoimi uwagami. Dziękuję kierownictwu LSCDN za obecność, wsparcie i wszelką pomoc.

Opcje strony

do góry