Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 07.01.2021
Autor: Anna Zielińska

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego "Moje Westerplatte", "Mój strumień" i "Żródło"

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele!

Mamy przyjemność ogłosić wyniki Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego "Moje Westerplatte", "Mój strumień" i "Żródło", dedykowanego św. Janowi Pawłowi II w setną rocznicę urodzin.

Konkurs został zorganizowany przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów Oddział Lubelski i Fundację Rozwoju KUL.


Komisja Konkursowa obradowała zdalnie w przeddzień zakończenia wyjątkowego roku. Upływające dwanaście miesięcy były bowiem poświęcone osobie Świętego Jana Pawła II. Naszym konkursem chcieliśmy nie tylko upamiętnić tę wyjątkową Postać, ale również odpowiedzieć na słowa Karola Wojtyły: "Teraz Wy przyszliście do mnie”.

I właśnie za to poetyckie przyjście, za trud pochylenia się nad twórczością Świętego Jana Pawła II, za mądrą refleksję wyrażoną słowem pisanym serdecznie dziękujemy.

Na konkurs nadesłano prace z całego województwa lubelskiego. Większość uczestników stanowili uczniowie szkół podstawowych.

Jury obradowało w składzie:

  • Iwona Morawska - dr habilitowany, profesor nadzwyczajny, pracownik Katedry Edukacji Polonistycznej IFP UMCS Wydziału Humanistycznego;
  • Piotr Sanetra – prezes Zarządu, wydawca, redaktor naczelny Wydawnictwa "Norbertinum” w Lublinie;
  • Agnieszka Czajka – członek zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów Oddziału Lubelskiego;
  • Małgorzata Sagan – profesor oświaty, doradca metodyczny LSCDN;
  • Anna Zielińska - doradca metodyczny LSCDN, przewodnicząca Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów Oddziału Lubelskiego.

30 grudnia 2020 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Szkoły ponadpodstawowe
I miejsce
Oliwia Gorgol, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie (opiekun: Mateusz Wieczorek)

II miejsce
Katarzyna Bogudał, uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublinie (opiekun: Ewa Kożuszek)

III miejsce
nie przyznano

wyróżnienie
Kamila Osieleniec, uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie (opiekun: Anna Walaszek)

Szkoły podstawowe
I miejsce
Igor Jarczyński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie (opiekun: Iwona Pańpuch)

II miejsce
Ewa Mazurek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 43 w Lublinie (opiekun: Anna Ładak) 
oraz Adrian Ligenza, uczeń ZSO - Szkoły Podstawowej w Michowie (opiekun: Bożena Morawska)

III miejsce
Wiktoria Boniecka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie (opiekun: Ewa Sitnik-Pogwizd)
oraz Martyna Kociubińska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie (opiekun: Agata Wojtasiuk)

wyróżnienia
Karina Sałaga, uczennica Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie (opiekun: Iwona Kozak)

Lidia Jakubiak, uczennica Szkoły Podstawowej w Majdanie Górnym (opiekun: Anna Okoń)

Kacper Paszajew, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Stojeszynie Pierwszym (opiekun: Dorota Żurawicz)

Nagrody i podziękowania będą do odebrania po 18 stycznia 2021 r. w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Dominikańskiej 5 w Lublinie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Opcje strony

do góry