Centrum LSCDN

https://www.lscdn.pl/pl/wydarzenia/relacje/lublin/10574,Podsumowanie-konferencji-quotEdukacja-obywatelska-edukacja-globalna-i-na-rzecz-z.html
2019-04-19, 11:14

Podsumowanie konferencji "Edukacja obywatelska, edukacja globalna i na rzecz zrównoważonego rozwoju w programach szkolnych – wymiana myśli i dobrych praktyk szkolnych”

5 października 2018 roku w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyła się trzecia, cykliczna konferencja poświęcona problematyce edukacji globalnej pod tytułem „Edukacja obywatelska, edukacja globalna i na rzecz zrównoważonego rozwoju w programach szkolnych – wymiana myśli i dobrych praktyk szkolnych”. LSCDN od kilku lat jest Instytucją Partnerską w projekcie edukacyjnym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie podejmującego kwestie włączania myślenia o globalnych zależnościach w pracy nauczycieli.Tegoroczna edycja projektu „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II” współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Spraw Zewnętrznych RP w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP 2018-2019.

Mieliśmy zaszczyt gościć Joannę Zętar z wykładem "Zamość – miasto idealne”, Przemysława Mroczka z wykładem "Antropocen – epoka człowieka” oraz Martę Gontarską z wykładem "Aktywność obywatelska w przestrzeni miasta”. Warsztaty poświęcone były różnym formom działań praktycznych, które nauczyciele mogli wykorzystać w pracy dydaktyczno-wychowawczej: "Jak opisać miasto” autorstwa Iwony Kryczki, "Kompetencje obywatelskie – globalne obywatelstwo” autorstwa Agaty Świdzińskiej i "Książka jako punkt wyjścia do działań warsztatowych dla dzieci i młodzieży” autorstwa Doroty Kowalik.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się również o o korzyściach płynących z udziału w projektach edukacyjnych z zakresu edukacji globalnej, Celach Zrównoważonego Rozwoju a także ważnej rocznicy 25-lecia Konwencji o Prawach Człowieka w Polsce.

Agata Świdzińska, koordynator regionalny projektu 

Opcje strony