Centrum LSCDN

Biała Podlaska

Rozgrywki rejonowe I Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

W rejonie bialskim, w II etapie I Diecezjalnego Konkursu Biblijnego wzięło udział 18 uczestników, którzy z katechetami i bliskimi zgromadzili się w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Białej Podlaskiej.

Rozgrywki konkursowe odbyły się w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Po wylosowaniu miejsc wszyscy uczestnicy podjęli trud odpowiedzi na 33 pytania konkursowe. Po zakończeniu zmagań i chwili odpoczynku uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia okolicznościowej wystawy w Bibliotece Pedagogicznej nt. patronów roku: św. Alberta Chmielowskiego i Bł. Honorata Koźmińskiego. Mieli także okazję podziwiać zasoby miejscowej biblioteki. W tym czasie komisja konkursowa oceniła prace i wyłoniła zwycięzców.

Podziękowania oraz nagrody uczestnikom i katechetom wręczała P. Barbara Kratiuk, kierownik LSCDN Odział w Białej Podlaskiej. Gościem honorowym etapu rejonowego I DKB w Białej Podlaskiej była P. Stanisława Duklewska, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Białej Podlaskiej. Pani Prezes skierowała słowo do uczestników i organizatorów konkursu biblijnego oraz wręczyła pięciu zwycięzcom figurki św. Michała Archanioła oraz pamiątkowe książeczki. 

W rejonie bialskim:

I miejsce zajęła Izabela Czapska z Gimnazjum w Janowie Podlaskim.

II miejsce zdobyła Karolina Wojczuk z Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej

III miejsce Szymon Dębowski z Gimnazjum Katolickiego w Białej Podlaskiej

IV miejsce Amelia Michaluk z Gimnazjum w Ciciborze Dużym

V miejsce Kamila Trofimuk z Gimnazjum nr 2 w Białej Podlaskiej

Wszystkim uczestnikom etapu rejonowego I DKB gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Barbara Wysokińska
Konsultant ds. katechezy LSCDN Odział w Białej Podlaskiej
Koordynator Rejonowy I DKB

Opcje strony

do góry