Centrum LSCDN

Relacje

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 22.11.2023
Autor: Małgorzata Tetiurka

Relacja z XXVIII Lubelskiego Forum Nauczycieli Języka Angielskiego

Lubelskie Forum Nauczycieli Języka Angielskiego obchodziło w tym roku 20-lecie swojego istnienia. Z tej okazji do zaprezentowania swoich wystąpień zaproszono nauczycielki, które wielokrotnie dzieliły się swoimi doświadczeniami na Forum na przestrzeni tych lat.


Zgromadzoną widownię powitał Pan Jacek Misiuk, wicedyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Podkreślił rolę zaangażowania w pracy nauczyciela i niezwykłość tej inicjatywy, która zawarta jest w jej nazwie: Teachers for Teachers – Nauczyciele Nauczycielom.

Forum rozpoczęła, tak jak 20 lat temu, Agnieszka Pasieczny ze Szkoły Podstawowej w Zezulinie prezentacją ‘Od przedszkola do Opola- back to the basics’. W swoim wystąpieniu Agnieszka zaprezentowała wiele pomysłów na angażujące ćwiczenia, które po niewielkiej adaptacji sprawdzą się na każdym etapie edukacyjnym i w każdej grupie wiekowej. Udowodniła to angażując do ćwiczeń ruchowych całą widownię, łącznie z Panem Jackiem Misiukiem, wicedyrektorem LSCDN.

Monika Kapuśniak ze Szkoły Podstawowej nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu wprowadziła nas w tajniki sztucznej inteligencji. W czasie prezentacji ‘Chat GPT - jak się z nim dogadać, żeby dał nam to, czego potrzebujemy’ podpowiedziała, jak efektywnie używać promptów w komunikacji z ChatGPT, a w czasie prezentacji ‘Twee i Magic School - czyli raz, dwa, trzy i masz kartę pracy’ pokazała, jak w tworzyć wartościowe materiały edukacyjne przy pomocy sztucznej inteligencji.Agnieszka Jachymek, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie oraz autorka książki 'Sketchnoting', przedstawiła zupełnie inny sposób prowadzenia notatek. Podczas prezentacji ‘Notebooks: Your Friend or Foe? - czyli jak oswoić uczniowskie zeszyty’ przeprowadziła krótki kurs rysowania prostych ikonek i podzieliła się swoimi pomysłami na kreatywne wykorzystanie marginesów oraz koloru w zeszytach uczniowskich. Agnieszka przy pomocy Agnieszki Pasieczny na bieżąco tworzyły sketchnotki ze wszystkich prezentacji.

Magdalena Malec z XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie w czasie prezentacji ‘To song or not to song? On using popular music in the English secondary classroom’ pokazała, jak zaangażować uczniów w twórczą pracę z piosenkami bez konieczności ich śpiewania . Jednak zgromadzona widownia niejednokrotnie podchwytywała znane utwory, więc spontaniczny śpiew towarzyszył prezentacji Magdy.

XXVIII Forum zakończyło wystąpienie Agnieszki Szcześniak, wielokrotnej prezenterki na Forum a jednocześnie dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, w której gościnnych progach od 20 lat odbywa się Forum. Agnieszka w czasie prezentacji ‘Jak zadbać o swój dobrostan i dalej mieć frajdę z bycia nauczycielem’ podzieliła się doświadczeniem i sprawdzonymi sposobami na radzenie sobie z natłokiem obowiązków.

Forum zakończyliśmy konkluzją, że dbanie o dobrostan jest nie przywilejem a obowiązkiem nauczyciela, a udział w inicjatywach takich jak Forum zdecydowanie przyczynia się do polepszenia dobrostanu nauczycieli.

Uczestnicy Forum mieli też okazję do rozmów mniej formalnych przy kawie i jubileuszowym torcie. Prezenterki w podziękowaniu za podzielenie się wiedzą i doświadczeniami zostały obdarowane upominkami od wydawnictwa Macmillan, Oxford University Press oraz Pearson oraz książkami od LSCDN. Rozstając się wszyscy obiecywali sobie spotkanie na kolejnym Forum na wiosnę.

Do zobaczenia!

Opcje strony

do góry