Centrum LSCDN

Biała Podlaska

Data publikacji: 03.06.2014
Autor: Krzysztof Pieńkosz

Podręczniki i materiały edukacyjne

02 czerwca 2014 roku w Sali konferencyjnej przy ulicy Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej, odbyła się konferencja informacyjna dla dyrektorów szkół podstawowych powiatu bialskiego, łukowskiego, parczewskiego i radzyńskiego „Podręczniki i materiały edukacyjne”

W spotkaniu udział wzięli: Tadeusz Sławecki – Sekretarz Stanu w  Ministerstwie Edukacji Narodowej, wicekurator KO w Lublinie Anna Szczepińska, kierownik Delegatury KO w Białej Podlaskiej Andrzej Mironiuk, kierownik LSCDN w Białej Podlaskiej Jadwiga Romaniuk.

Głównym celem spotkania, zorganizowanego przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Białej Podlaskiej przy współudziale Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej  było przekazanie informacji na temat zmian wprowadzonych ustawą z dnia 21 lutego 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty, Dz. U. z 2014 r., poz. 290 (tzw. mała ustawa podręcznikowa) oraz zmian przewidzianych w projekcie ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw, druk sejmowy nr 2315 (tzw. duża ustawa podręcznikowa).

Zebranym dyrektorom przedstawiono informację na temat zmian dotyczących. dopuszczania do użytku w szkole programów nauczania, zasad wyboru podręczników i materiałów edukacyjnych przez nauczycieli oraz uregulowań dotyczących bezpłatnego dostępu do podręczników i materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych  dla uczniów.

Dyrektorzy uzyskali również wiedzę na temat proponowanego systemu zaopatrzenia szkół podstawowych w przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Nasz Elementarz” do klasy I oraz planowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji działaniach służących przygotowaniu szkół do pracy z nowym podręcznikiem.

Opcje strony

do góry