Data publikacji: 23.06.2015
Autor: Ewa Czerniecka

Multimedialna ulotka w portalu Smore

Multimedialna ulotka stworzona w portalu Smore jest czymś pomiędzy prezentacją PowerPoint a witryną internetową. Zapraszam do zapoznania się z filmem i dołączonym scenariuszem lekcji!

Zaproponowana lekcja "Tworzenie i udostępnianie multimedialnej ulotki" zachęca do zapoznania się z darmowym portalem Smore https://www.smore.com/ 

Smore jest internetowym portalem WEB 2.0 w "chmurze" i praca w nim nie wymaga lokalnej instalacji na komputerze, jedynie dostępu do Internetu i założenia konta. 

Po zalogowaniu się możemy stworzyć - za pomocą narzędzi oferowanych przez portal - ulotkę (flyer), która jest stroną internetową bazującą na wybranym układzie treści i szablonie graficznym. Zawartość ulotki obejmuje - poza tekstem w różnej postaci - również multimedia. Utworzone przez nas ulotki trzymane są w "chmurze". Następnym krokiem jest udostępnienie ulotki poprzez wygenerowanie linku, który możemy opublikować na szkolnej platformie, lub poprzez wysłanie newsletter'a z ulotką na podane adresy mailowe.

Interfejs portalu jest przyjazny i intuicyjny. Ulotkę tworzymy w sposób wizualny, klikając na odpowiednie przyciski i ikonki.

W obecnej dobie rozwoju Internetu warto rozważyć korzystanie z darmowych narzędzi w "chmurze" (nie tylko ze Smore, również z innych portali, np. Prezi) jako alternatywę do lokalnych aplikacji typu PowerPoint.

Ponadto wykorzystanie portalu anglojęzycznego wspiera nauczanie języka angielskiego.

Lekcja bazuje na autorskim filmie instruktażowym z napisami umieszczonym w serwisie YouTube, który przedstawia etapy tworzenia prostej ulotki multimedialnej i jej udostępnianie poprzez link.

Tego typu ulotka to ciekawa i prosta w wykonaniu forma prezentacji wyników pracy zespołów uczniowskich podczas realizacji projektu edukacyjnego. Można ją również zadać jako indywidualną pracę domową na wybrany temat.

W załączniku umieściłam scenariusz lekcji informatyki w gimnazjum, podczas której uczniowie na lekcji tworza ulotkę w portalu Smore i udostępniają ją nauczycielowi.

 

Zapraszamy na kurs doskonalący organizowany przez LSCDN pt. "Edukacyjne zasoby cyfrowe cz. II", na którym przewidujemy m. in. ćwiczenia praktyczne z zakresu integrowania i udostępniania różnego typu treści za pomocą aplikacji w chmurze, np. Smore.

  • termin grupy A w Lublinie - 28 i 29 listopada 2015,
  • termin grupy B w Lublinie - 12 i 13 grudnia 2015.

Zapisy poprzez system LSCDN - TUTAJ

 

Ewa Czerniecka
Konsultant LSCDN Lublin

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry