Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Projekty

22.11.2017
Anna Radziwiłko

"Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie"

Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości społeczności lubelskiej w zakresie problematyki dopalaczy poprzez działania edukacyjno – informacyjne. Polecamy program adresowany do lubelskich szkół finansowany przez ROPS w Lublinie. Odbiorcami tego programu jest młodzież klas VII szkół podstawowych, wygasających szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych, ich rodzice oraz nauczyciele.

Spotkania w formie debaty uczniowskiej odbywają się w szkołach, które zgłosiły się do programu. W realizacji debat poprowadzonych przez młodzież szkolną biorą udział: lekarz z Kliniki Toksykologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie  Oddziału Toksykologiczno – Kardiologicznego Szpitala Wojewódzkiego, przedstawiciel Stowarzyszenia Powrót z U, sportowcy oraz profilaktycy z ROPS - u w Lublinie. Równolegle odbywają się spotkania z rodzicami uczniów biorących udział w programie, na które zaproszeni są przedstawiciele Sanepidu. Na spotkaniach z nauczycielami przedstawiane są założenia programu.Celem pośrednim przedsięwzięcia jest zachęcenie pedagogów do wdrażania  zajęć wychowawczych, ciekawych inicjatyw pokazujących uczniom atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego, wzbudzających zainteresowanie sportem, twórczością artystyczna, plastyczną, muzyczną itp. 
Program finansowany jest przez ROPS w Lublinie, który zakupił breloki, smycze i ulotki z logo programu "Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie".

Szczegóły na stronie Komendy Miejskiej Policji

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil