Centrum LSCDN

Wydarzenia

Aktualnie znajdujesz się na:

Podsumowanie lubelskiego seminarium 'Edukacja globalna, edukacja na rzecz Zrównoważonego Rozwoju - program działań, wymiana myśli i dobrych praktyk szkolnych'

Seminarium odbyło się 25 września 2017 r. w LSCDN. Zgromadziło nauczycieli i dyrektorów z województwa lubelskiego, których szkoły uczestniczą w projekcie realizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji 'Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju' a także nowych uczestników projektu, którym bliska jest idea edukacji globalnej.

W trakcie spotkania uczestnicy mogli wysłuchać wykładu dr. hab. Wojciecha Janickiego, 'Konflikty globalne – co nas czeka?', po którym odbyła się krótka dyskusja, która utwierdziła słuchaczy, że najskuteczniejszym rozwiązaniem jest edukacja.

{GALERIA:20647-20646}

Po wykładzie odbyło się wręczenie na ręce dyrektorów szkół Certyfikatów Szkół Globalnych oraz na ręce nauczycieli lubelskich szkół Certyfikatów Liderów Szkół Globalnych.

W drugiej części Seminarium Iwona Kryczka – trenerka edukacji globalnej – przeprowadziła warsztat z wykorzystaniem kreatywnych metod i form pracy pomocnych przy wdrażaniu Celów Zrównoważonego Rozwoju w pracy nauczyciela – lidera edukacji na rzecz rozwoju. Kolejną część spotkania poprowadziła Agata Świdzińska – koordynator projektu w województwie lubelskim (edukacjaglobalna.ore.edu.pl) – prezentując wartość edukacji globalnej i jej zastosowanie w pracy nauczyciela w zgodzie z podstawą programową. Podsumowaniem spotkania było omówienie dalszych wspólnych działań sieci szkół województwa lubelskiego w II Module projektu.      

{GALERIA:20645-20648}

Opcje strony

do góry