Centrum LSCDN

Wydarzenia

Aktualnie znajdujesz się na:

III Konferencja kosmetyczna Medycznego Studium Zawodowego w Puławach

26 kwietnia br. w Puławskim Centrum Innowacji-Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyła się III Konferencja Kosmetyczna, połączona z Konkursem Wizażu, zorganizowana przez Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Puławach. MSZ współpracuje z LSCDN w ramach programu 'Kompleksowego wspomagania szkół i placówek'.


W III konkursie kosmetycznym rywalizowało 7 przedstawicielek szkół medycznych: z Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Lublina, Łukowa i Puław. Zadanie konkursowe polegało najpierw na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań, a następnie uczestniczki miały 60 minut na wykonanie makijażu Shine like a diamond- Sparkling Glamour u swojej modelki.

{GALERIA:19986-19992-20000}

Jury, w skład którego wchodziły panie: Aneta Błaszczak-przewodnicząca, Anna Sokołowska, Ksenia Soszka oraz wyłoniona w drodze losowania nauczycielka ze szkoły z Białej Podlaskiej- p. Jowita Hryciuk, miało niełatwe zadanie, ponieważ makijaże wykonane przez uczennice cechował wysoki poziom wykonania.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Joanna Rak z Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju, drugie Emilia Grzywacz z Medycznego Studium Zawodowego w Lublinie, a trzecie Wiktoria Chodun z Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej. Natomiast wyróżnienie przyznano Darii Bielak z Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie.

Konkurs kosmetyczny, podobnie jak w latach poprzednich, był połączony z wykładami o tematyce kosmetyczno-medycznej.

Wśród prelegentów konferencji był współpracujący od kilku lat ze szkołą konsultant ds. wspomagania szkół w zakresie edukacji zawodowej z Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli- p. Ryszard Perkowski.

{GALERIA:19987-19991-19999}

Wykłady towarzyszące konkursowi dotyczyły różnorodnej tematyki  związanej z kosmetyką. Pan Ryszard Perkowski wraz z p. Agnieszką Ścibior-Gałązką przedstawili szczegółową analizę wyników egzaminu pisemnego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik usług kosmetycznych- kwalifikacja A.62, który odbył się w czerwcu 2016 roku.

W kolejnym wystąpieniu 'Inteligentna szafa, a w niej najpiękniejsze ubranie: Twoje ciało' p. Anna Sokołowska podała cenne rady jak troszczyć się o wizerunek, aby żyć w harmonii ze swoim ciałem. Następny wykład: 'Flora fizjologiczna i patologiczna organizmu' dr Agnieszki Sobolewskiej-Samorek zwrócił między innymi uwagę uczestników na bardzo ważne procedury jakimi są dezynfekcja i sterylizacja w salonie kosmetycznym.

O czynnikach wpływających na zdrowie ciała i dobre samopoczucie w swoim wystąpieniu opowiedziała p. Elżbieta Kwiatkowska.
Zwieńczeniem konferencji był pokaz kosmetyczny zabiegu pielęgnacyjnego twarzy, który przygotowała przedstawicielka firmy Mary Cohr, p. Maja Smaruń.

{GALERIA:19988-19989-19994}
Uczestnictwo w konkursie  kosmetycznym  było dobrą okazją dla jego uczestniczek do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności przed egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie. Opiekunowie uczestniczek konkursu- nauczyciele uczący na kierunku technik usług kosmetycznych, mieli możliwość wysłuchania interesujących wykładów tematycznych oraz wymienienia się cennymi wskazówkami odnośnie przygotowywania uczennic do egzaminu zawodowego, który odbędzie się już  w czerwcu br.
 

Opcje strony

do góry