OGÓLNOPOLSKI KONKURS O POLESKIM PARKU NARODOWYM - laureaci
13 czerwca 2018 roku w siedzibie PPN w Urszulinie odbył się finał 19. edycji Konkursu o PPN.
Konkurs objęty jest patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
W roku szkolnym 2017/2018 odbyły się trzy etapy konkursu, w których wzięło udział 200 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 40 uczniów szkół podstawowych i 17 uczniów szkół gimnazjalnych województwa lubelskiego.
Pytania konkursowe dotyczyły treści Natura 2000, flory, fauny, geografii i historii, a w szczególności osobliwości przyrodniczych Poleskiego Parku Narodowego. Zadania na poziomie podstawowym rozwiązywali uczniowie szkół podstawowych, a na poziomie rozszerzonym uczniowie gimnazjów.
Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest Beata Wysokińska konsultant LSCDN Odział w Chełmie i nauczyciel w Publicznym Gimnazjum nr 1 we Włodawie.
Pracownicy zaangażowani we współorganizację konkursu z ramienia PPN to pani Anna Myka-Raduj i pan Andrzej Różycki.
Organizatorzy dziękują wszyskim uczestnikom i ich nauczycielom - opiekunom i zapraszają do udziału w jubileuszowej 20. edycji Konkursu w roku szkolnym 2018/19.
Lauretaom składamy serdeczne gratulacje.
LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU O POLESKIM PARKU NARODOWYM - GIMNAZJA
Imię i nazwisko |
Szkoła |
Miejsce/Tytuł |
Magdalena Bembenek |
Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie |
Pierwsze - LAUREAT |
Oliwia Bochen |
Gimnazjum w Strachosławiu |
Drugie - LAUREAT |
Wiktoria Aftyka |
Gimnazjum w Urszulinie |
Trzecie - LAUREAT |
Mateusz Błażejczyk |
Gimnazjum Nr 2 Opole Lubelskie |
Czwarte - LAUREAT |
Natalia Hanczaruk |
Gimnazjum w Wierzbicy |
Piąte - LAUREAT |
Piotr Pietrzycki |
Gimnazjum w Czemiernikach |
Szóste - LAUREAT |
Filip Dynos |
Gimnazjum w Urszulinie |
Szóste - LAUREAT |
Julia Sawczuk |
Gimnazjum w Wohyniu |
Siódme - LAUREAT |
Weronika Jakimowicz |
Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie |
Ósme - LAUREAT |
Aleksandra Kaźmierak |
Gimnazjum w Wierzbicy |
Dziewiąte - LAUREAT |
LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU O POLESKIM PARKU NARODOWYM - SZKOŁY PODSTAWOWE
Imię i nazwisko |
Szkoła |
Miejsce/Tytuł |
Kinga Rej |
Szkoła Podstawowa nr 21 Lublin |
Pierwsze - LAUREAT |
Kamila Powaga |
Szkoła Podstawowa w Sawinie |
Drugie - LAUREAT |
Roksana Jastrzębska |
Szkoła Podstawowa nr 1 w Parczewie |
Trzecie - LAUREAT |
Łukasz Staniak |
Szkoły Podstawowej w Wierzbicy |
Trzecie - LAUREAT |
Kamila Furtak |
Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu Lubelskim |
Trzecie - LAUREAT |
Mikołaj Soja |
Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie |
Czwarte - LAUREAT |
Julia Grodzka |
Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie |
Piąte - LAUREAT |
Izabela Staszewska |
Szkoły Podstawowej w Wierzbicy |
Piąte - LAUREAT |
Julia Jakubowicz |
Szkoła Podstawowa w Święcicy |
Piąte - LAUREAT |
Łukasz Maciejewski |
Szkoła Podstawowa w Święcicy |
Szóste - LAUREAT |
W załączniku lista wszystkich uczestników finału Konkursu.