Centrum LSCDN

https://www.lscdn.pl/pl/konkursy/konkursy-pozostale/14599,XII-Edycja-Wojewodzkiego-Konkursu-Ocalic-od-zapomnienia-Moj-Bohater-Portret-Part.html
17.06.2024, 20:15

XII Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Ocalić od zapomnienia … Mój Bohater - Portret Partyzanta Lubelszczyzny”

Szkoła Podstawowa nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie serdecznie zaprasza do udziału w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ocalić od zapomnienia … Mój Bohater - Portret Partyzanta Lubelszczyzny”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV –VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego

Jego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, rozbudzanie zainteresowań historycznych i popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o działalności partyzanckiej na terenie województwa lubelskiego w latach 1939 -1956.  

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach literackiej i plastycznej.

05.04.2024 r. termin składania prac.

Obecna edycja Konkursu została objęta Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej im. KEN.

Mamy nadzieję, że temat zainspiruje uczniów do własnych poszukiwań, zachęci do odkrywania śladów historii na terenie swojej małej ojczyzny, pobudzi kreatywność młodego pokolenia oraz pozwoli im poczuć  więź z wartościami i ideałami, w imię których walczyli Partyzanci w latach 1939 -1956.

 

                                                                                                          Organizatorzy Konkursu

W załączniku regulamin konkursu.

Opcje strony