Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Data publikacji: 14.11.2022
Autor: Dariusz Kiszczak

Rozstrzygnięcie konkursu „Lubelskie pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”

Znamy laureatów i wyróżnionych w konkursie plastycznym „Lubelskie pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym UMWL Anna Brzyska wręczyli nagrody zwycięzcom. To już trzecia edycja konkursu organizowana w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

 

 

 

 

 


Konkurs „Lubelskie pięknie” został ogłoszony 10 maja br. i był skierowany do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego. Jego celem było popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych i rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci. Łącznie w obydwu kategoriach konkursowych wpłynęło 640 prac – w kategorii klas I-IV: 389 prac, zaś 251 prac w kategorii klas V-VIII.

O funduszach oczami dziecka

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej w formacie A4 lub A3 wybranymi technikami plastycznymi. Temat miał dotyczyć zmian, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Zadanie było okazją do oderwania dzieci od niebieskiego ekranu oraz pobudzenia ich kreatywności. Równoległym celem było popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych.

Łącznie w kategorii klas I-IV i V-VIII wyłoniono sześcioro zwycięzców, którzy otrzymali nagrody o wartości od 200 do 600 zł: dziecięce hulajnogi, wielofunkcyjne zegarki smartwatch oraz deskorolki elektryczne. W obu kategoriach wyłoniono także po dziesięć wyróżnień. Laureaci otrzymali dyplomy i zestawy upominkowe związane z Funduszami Europejskimi, a także vouchery rodzinne do wykorzystania w miejscu dofinansowanym ze środków unijnych  w  województwie lubelskim, m.in. ZOO Zamość, Magiczne Ogrody czy Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

Laureaci i wyróżnieni

Oto pełna lista laureatów i wyróżnionych:

Niebawem na profilu Lubelskie Fundusze Europejskie na Facebooku pojawi się relacja wideo z wręczenia nagród oraz podcast z udziałem laureatów i wyróżnionych w konkursie.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), czyli największej cyklicznej imprezy związanej z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowane co roku wydarzenie pokazuje, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach zmieniły środki unijne. W tym roku główne obchody DOFE zostały zorganizowane w Kraśniku, gdzie utworzone zostało m.in. miasteczko europejskie, gry i zabawy dla dzieci, stoiska Beneficjentów oraz Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Punktem programu był koncert Roksany Węgiel i Dawida Kwiatkowskiego. W przyszłym roku będziemy świętować jubileuszową, dziesiątą już edycję DOFE.

Więcej info:

Opcje strony

do góry