Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Data publikacji: 08.01.2021
Autor: Dariusz Kiszczak

Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2021-23

"U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie“ - konkurs dla organizacji i instytucji realizujących polsko-niemieckie projekty wymiany młodzieży. Projekty można zgłaszać do 28 lutego 2021 roku.


Konkurs dla szkół, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, które chcą angażować się w życie miejscowej społeczności. Chcieliby Państwo przybliżyć lokalnym mieszkańcom swoją działalność i zaprosić ich do współpracy lub z młodzieżą zrobić coś dla swojej wsi, miasta lub powiatu?

Projekty do Konkursu  należy zgłaszać wraz z partnerem w Niemczech, który również działa lokalnie. Polskie i niemieckie partnerstwo zamierza wspólnie zrealizować projekt poświęcony Państwa miejscowościom lub regionom. PNWM zaprasza więc do zgłoszenia wybranego pomysłu na projekt do konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2021-2023.

Podczas zaplanowanych spotkań partnerzy mogą zająć się kulturą, sportem lub sytuacją społeczną w swojej okolicy albo wspólnie zaangażować się w rozwój swoich miejscowości, tak aby stały się one ciekawsze dla młodych ludzi.

Forma, w jakiej zostanie zrealizowany projekt zależy od Państwa: spektrum możliwości sięga od A jak audioguide, przez B jak blog z aktualnościami z partnerskiego regionu, H jak hackathony, na których powstaną aplikacje dla młodzieży, I jak interaktywne plany miast, K jak kafejki pop-up serwujące menu z regionu partnera, P jak posiedzenie parlamentów młodzieżowych, R jak rowerowe wycieczki międzypokoleniowe, aż do Z jak zwiedzanie muzeum miejskiego ze specjalnym tandemowym oprowadzeniem.

Najważniejsze, aby projekty zostały przygotowane w polsko-niemieckim zespole i były zrealizowane z udziałem młodzieży z Polski i Niemiec.

Do współpracy warto zaprosić również inne organizacje lub instytucje z Państwa najbliższej okolicy, by wspólnie zrobić coś pożytecznego dla lokalnych społeczności!

Projekty do konkursu należy zgłaszać online poprzez wypełnienie formularza elektronicznego najpóźniej do 28 lutego 2021 roku. Aby zgłosić projekt należy wypełnić formularz konkursowy, załączyć szkic projektu i potwierdzić regulamin konkursu.

Więcej info: PNWM

Opcje strony

do góry