Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki. Najlepsza lekcja o muzyce polskiej

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina serdecznie zaprasza nauczycieli muzyki ze szkół ogólnokształcących do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu "Najlepsza lekcja o muzyce polskiej".

"Rok szkolny 2019/2020 postawił przed nauczycielami nowe wyzwania. Przez kilka miesięcy wszyscy intensywnie uczyliśmy się pracy zdalnej.

 Nauczyciele korzystali z narzędzi cyfrowych, przygotowując dla swoich uczniów rozmaite materiały dydaktyczne i prowadząc lekcje za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Zachęcamy, żeby zdobyte w ten sposób doświadczenia wykorzystać w konkursie na najlepszy audiowizualny materiał dydaktyczny poświęcony polskiej muzyce należącej do repertuaru klasycznego (od średniowiecza do współczesności), przygotowany z myślą o uczniach szkół podstawowych. Szczególnie polecamy sięgnięcie po repertuar muzyki polskiej z lat 1795-1918, objęty programem Dziedzictwo Muzyki Polskiej".

         

Jak wziąć udział w Konkursie?

Należy napisać scenariusz i zrealizować go, nagrywając lekcję.  Można także skorzystać z nagrania, które już zrealizowano, jeśli powstało ono w tym roku. Uwaga: na nagraniach nie mogą być widoczni uczniowie!

Nagrania o długości od 20 do 25 min. wraz ze scenariuszami i formularzami zgłoszeniowymi należy nadsyłać do dnia 30 października br. pod adres edukacja@nifc.pl . Do nadsyłania prac konkursowych polecamy korzystanie ze strony wetransfer.com.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:

1. najlepsza lekcja dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej;

2. najlepsza lekcja dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na naszej stronie internetowej 15 listopada 2020 r.

Do wygrania atrakcyjne nagrody sponsorowane przez firmę Yamaha: sprzęt grający dla nauczyciela i pianino dla szkoły!

Więcej info: NIFChopina

         

Opcje strony

do góry