Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – konkurs

"Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego”. To hasło konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Zgłoszenia do 5 czerwca br. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Ustanowiony przez Komisję Europejską 6 maja Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest jedną z wielu okazji do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Idea jaka przyświecała Komisji, to przypominanie wszystkim mieszkańcom Unii Europejskiej o tym, że nasze nawyki i zachowania mają decydujący wpływ na to, co dzieje się na drodze.

Szacunek do innych uczestników, kultura, rozwaga są nie mniej ważne niż przestrzeganie przepisów drogowych. Dzięki naszym wspólnym staraniom możemy ograniczyć liczbę śmiertelnych wypadków drogowych, w których często ofiarami są piesi, rowerzyści czy motocykliści.

 konkursu plastycznego dzieci i młodzież do 15 lat. Czekamy na prace, których motywem przewodnim będzie hasło „Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego”. Konkurs wpisuje się w naczelną zasadę obchodzonego dziś Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – promujemy bezpieczeństwo i dobre praktyki drogowe.

               

Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy przesłać przygotowaną przez siebie pracę na adres: konkurs@gitd.gov.pl. Technika wykonania – dowolna, można zatem posłużyć się kredkami, farbami, pastelami itp. Czekamy na rysunki, obrazy, wycinanki oraz inne formy plastyczne. Ważne, aby praca nie była wcześniej publikowana oraz zgłoszona na inny konkurs. Rozmiar nie powinien przekraczać formatu A0.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: do 6 lat, od 7 do 11 oraz od 12 do 15 lat. Na zgłoszenia czekamy do 5 czerwca br.

Więcej info: 

Opcje strony

do góry