Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Strona znajduje się w archiwum.

Zakochaj się w historii, która dała nam wolność. Weź udział w konkursie „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

Już po raz siódmy można przetestować swoją wiedzę w konkursie „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.”. Fundacja Centrum Solidarności – organizator tego wyjątkowego, edukacyjnego wydarzenia zaprasza do udziału w nim szkoły ponadpodstawowe z całej Polski. Na dziewięciu laureatów czekają indeksy, stypendia naukowe i nagrody rzeczowe, a na nauczycieli nagrody pieniężne.
Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i finału w Szczecinie. Przed finałem grupa 48 finalistów wojewódzkich przyjedzie do Gdańska na 3-dniową wizytę studyjną, podczas której uczestniczyć będą m.in. w warsztatach dziennikarskich, tworzenia krótkich form filmowych, autoprezentacji i obrony publicznej.

Nabyte umiejętności wykorzystają podczas egzaminu finałowego, do którego przystąpią w trzyosobowych drużynach wojewódzkich. Zmagania finałowe kończy rokrocznie koncert zespołu muzycznego - ambasadora danej edycji.

Naszym priorytetem jest jak najszersze upowszechnienie historii, która dała nam wolność. Uczmy o niej, doceniajmy jej zdobycze i nieustannie troszczmy się o nią. Sprawmy by nie zabiła jej bieżąca polityka. Tego też oczekują od nas młodzi ludzie. - mówi Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności, pomysłodawczyni konkursu.

W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział niemal 600 szkół oraz ponad 3 tysiące uczniów klas drugich liceum i trzecich technikum z całego kraju. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z województwa lubelskiego w składzie: Julia Mazurek, Szymon Kucharuk, Mateusz Koślak.

 

Informacja o konkursie

Opcje strony

do góry