Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

Ogólnopolski konkurs dla nauczycieli w 80 rocznicę Zbrodni Katyńskiej

W 2020 r. obchodzimy 80. rocznicę zamordowania przez NKWD polskich jeńców wojennych w ramach zbrodni katyńskiej. Z tej okazji Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza wszystkie osoby zajmujące się edukacją do wzięcia udziału w konkursie „Ich służba trwa”.

Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich – nauczycieli, edukatorów, instruktorów harcerskich i pasjonatów historii, którzy mają za zadanie indywidualnie lub w zespole dwuosobowym przygotować i przeprowadzić autorski projekt pokazujący, jak wielką stratę poniosło państwo polskie w wyniku zbrodni dokonanej przez sowiecką policję polityczną NKWD na obywatelach Polski w 1940 r.

Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie oraz przeprowadzenie dowolnego, autorskiego projektu, mającego na celu upowszechnienie informacji dotyczących Zbrodni Katyńskiej, ze szczególnym uwzględnieniem straty jaką poniosło państwo polskie w jej wyniku.

Autorzy najciekawszych i najwyżej ocenionych projektów zostaną nagrodzeni zagranicznym objazdem edukacyjnym do miejsc pamięci związanych m.in. ze Zbrodnią Katyńską.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu należy przesłać na adres olga.tuminska@ipn.gov.pl do 31 stycznia 2020 r. 

Info IPN

Opcje strony

do góry