Centrum LSCDN

Konkursy pozostałe

"Smartfon w książce czy książka w smartfonie?" dla uczniów i nauczycieli

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w konkursie "Smartfon w książce czy książka w smartfonie? Pomysł–Projekt–Inspiracja". Termin nadsyłania prac konursowych do 15 stycznia br.


Edycja dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Konkurs polega na przygotowaniu pracy konkursowej, której tematyka będzie związana z lekturami szkolnymi. Uczestnicy z klas 1–3 szkoły podstawowej, pod kierunkiem nauczyciela, opracowują dowolną techniką grę planszową związaną z tematyką lektury szkolnej. Z kolei uczniowie klas 4–8 i szkół ponadpodstawowych przygotowują pracę konkursową indywidualnie. Ich zadaniem jest zaprojektowanie okładki lektury szkolnej w formie grafiki zachęcającej do przeczytania lektury – w formacie GIF lub JPG.

Edycja dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Konkurs polega na przygotowaniu propozycji projektów działań o celu edukacyjnym, które można przeprowadzić w szkole z wykorzystaniem narzędzi i aplikacji webowych oraz innych nowoczesnych technologii, które będą aktywizowały uczniów i stanowiły dla nich inspirację do rozwoju i poznawania lektur.

W ramach Konkursu należy przygotować, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, np. scenariusz gry miejskiej/terenowej śladami bohaterów lektury, scenariusz spaceru tematycznego z motywami zaczerpniętymi z lektury, scenariusz gry szkolnej/terenowej lub zajęć szkolnych czy międzyszkolnych angażujący uczniów i pozwalający na wykorzystanie wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin.

Info: 

Opcje strony

do góry