Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Strona znajduje się w archiwum.

Historia jest jedna.
Uczniowie z całej Polski rywalizują w finale wojewódzkim konkursu "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

14 marca, we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce, odbędzie się drugi etap VI edycji „Olimpiady Solidarności”. Do rywalizacji przystąpi 840 uczestników wyłonionych z ponad 3500 uczniów, którzy zgłosili się do etapu szkolnego konkursu. Egzamin będzie polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970-1990.
Troje uczniów z najwyższymi wynikami w danym regionie stworzy drużynę, która w finale ogólnopolskim zawalczy o zwycięstwo. Laureaci spotkają się najpierw na wizycie studyjnej w Gdańsku, a następnie na finale konkursu w czerwcu w Poznaniu. Na zwycięzców Olimpiady Solidarności czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe. W Konkursie biorą udział uczniowie z klas II liceum i III technikum.

Konkurs "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce, obejmujący lata 1970-1990.  Do każdej kolejnej edycji zgłasza się coraz więcej szkół. W tym roku do konkursu zarejestrowało się blisko 600 placówek z całej Polski. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego finału.
- Jako organizatorzy odczuwamy ogromną satysfakcję z zaufania jakim obdarzają nas uczniowie i nauczyciele przystępujący tak licznie do Konkursu – mówi Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności. Z roku na rok dokładamy starań, by oprócz rzetelnego podejścia do opracowywanych zadań konkursowych czy też wspaniałych nagród, laureaci wojewódzcy i ich nauczyciele mogli wzbogacić i uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności w organizowanych działaniach towarzyszących projektowi - dodaje.  
Każda edycja Olimpiady Solidarności ma swojego Ambasadora publicznego. W tym roku jest nim zespół Audiofeels, który przygotował z tej okazji wyjątkową aranżację utworu Jacka Kaczmarskiego "Zbroja”.

                          

Miejsce realizacji etapu wojewódzkiego VI edycji ogólnopolskiego konkursu "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" w województwie lubelskim:

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
20-576 Lublin
ul. Bursztynowa 22

Godzina rozpoczęcia rejestracji: 9:00.

Kontakt dla mediów:
Fundacja Centrum Solidarności 
Maria Przybylska
Koordynator Ogólnopolski Olimpiady Solidarności
m.przybylska@fcs.org.pl
tel.: 58 308 43 28

http://olimpiadasolidarnosci.pl/
http://fcs.org.pl/

Opcje strony

do góry