Centrum LSCDN

Chełm

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 15.06.2021
Autor: Bożena Goszczyńska, Aneta Rul vel Sochacz

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Magiczne drzewo"

Dnia 26.05.2021 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla przedszkoli oraz klas I - III szkół podstawowych.

Celem konkursu było:

  • Promowanie postaw proekologicznych z okazji Światowego Dnia Ziemi
  • Udział w projekcie badawczym „Drzewa wokół nas – uczymy się we współdziałaniu”

w ramach konkursu Centrum Nauki Kopernik, pod patronatem Urzędu Miasta Chełm, Kuratorium Oświaty w Lublinie – Delegatura w Chełmie, LSCDN Oddział w Chełmie, koordynator PWSZ – partner lokalny CNK i Chełmska Sieć KMO

  • Kształtowanie u dzieci postawy szacunku do wszystkich istot, a także dla własnego życia i zdrowia,
  • Rozwijanie kreatywność i indywidualnych zdolności plastycznych dzieci
  • Nauka przez zabawę z wykorzystaniem wyobraźni i oryginalnych pomysłów małych twórców
  • Rozwijanie zainteresowań plastycznych poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych
  • Wykorzystanie wiedzy, własnych spostrzeżeń, inwencji twórczej w działaniu.

W konkursie wzięło udział 216 uczestników z  Przedszkoli oraz klas I - III Szkół Podstawowych.

Komisja w składzie:

Joanna Grochola – kierownik  LSCDN Oddział w Chełmie, edukacja  artystyczna

Paweł Łapiński – dyrektor ZESPOŁU LUBELSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH OŚRODEK ZAMIEJSCOWY W CHEŁMIE

Violetta Furtak – nauczyciel instruktor MDK w Chełmie

Bożena Goszczyńska – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej

Wyłoniła LAUREATÓW w kategorii PRZEDSZKOLE:

 

  1. KRÓL MATEUSZ  opiekun – Agata Rogala PM NR 6
  2. DURCZAK ANTOŚ  opiekun – Ewelina Suszko PM NR 6
  3. CICHOCKA LIDIA  opiekun – Barbara Skierewska ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY PRZY SP W SIELCU
  4. DRZEWIECKI NATAN  PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W SAWINIE
  5. NIEZBECKA POLA  PM NR 2
  6. SZEWCZUK TYMOTEUSZ opiekun – Aneta Rul vel Sochacz, Anna Ewa Fidler - Trus PM NR 8
  7. ZUZANNA BOROWSKA opiekun Agata Szykuła, Bożena Komenda PM NR 8
  8. ŚLUSARCZYK KARINA opiekun – Ilona Bednarczuk – Bedłuszak  PM NR 6
  9. GRELA HENRYK opiekun – Agnieszka Skubisz PM NR 6
  10. ILCZUK JAKUB opiekun – Ewelina Suszko, Agata Rogala PM NR 6
  11. BIL WIKTORIA  SP NR 15

Komisja w składzie:

Joanna Grochola – kierownik  LSCDN Oddział w Chełmie, edukacja  artystyczna

Paweł Łapiński – dyrektor ZESPOŁU LUBELSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH OŚRODEK ZAMIEJSCOWY W CHEŁMIE

Violetta Furtak – nauczyciel instruktor MDK w Chełmie

Aneta Rul vel Sochacz – doradca metodyczny edukacji przedszkolnej

 

wyłoniła LAUREATÓW w kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA:

 

  1. KRUK KARINA opiekun – opiekun - Beata Pieńkowska, KL. I SP W CZERNIEJOWIE
  2. MAŚKIEWICZ ZUZANNA  opiekun – Barbara Stasiak, KL. I SP NR 1 W CHEŁMIE
  3. SZMIGIEL JAKUB opiekun – Małgorzata Babkiewicz, KL. I SP NR 1 W CHEŁMIE
  4. DZIUBIŃSKA MAJA  opiekun – Krystyna Drob, KL. I SP ŻÓŁTAŃCE
  5. JARYNIUK AMELIA opiekun – Bożena Goszczyńska,  KL. I SP NR 7 W CHEŁMIE
  6. MOJSKA MARCELINA lat 8, opiekun – Mariola Gałat,  SP W SAWINIE
  7. WIELGUS JOWITA  opiekun – Justyna Kondej ,KL. II  SP W STRUPINIE DUŻYM
  8. KAPICA KATARZYNA  KL. II  SP NR 1 W CHEŁMIE
  9. ŁOPĄG MACIEJ lat 9 SP W SAWINIE
  10. KOZIOŁ ALEKSANDRA lat 9  opiekun – Maria Wojtas, SP NR 11 W CHEŁMIE
  11. OLISZKIEWICZ SEBASTIAN  opiekun – Iwona Buczek, KL. 3 SP NR 8 W CHEŁMIE
  12. ŁUBKOWSKA WERONIKA  opiekun – Wiesława Nowosad,  KL. 3 SP W SAWINIE
  13. SZEWC ZUZANNA  opiekun – opiekun Katarzyna Półkośnik, NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA DLA DZIECI I MŁODZIEZY NIEPEŁNOSPRAWNEJ ARKA NASZ DOM

Dyplomy oraz nagrody dla laureatów zostaną  przekazane do placówek z Chełma. Pozostałych zapraszamy po odbiór do  LSCDN Oddział w  Chełmie ul. Waśniewskiego 17.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy weny twórczej oraz życzymy wielu sukcesów w kreowaniu i rozwijaniu zdolności plastycznych.

Komisja:

Joanna Grochola kierownik  LSCDN Oddział w Chełmie, edukacja  artystyczna

Paweł Łapiński – dyrektor ZESPOŁU LUBELSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH OŚRODEK ZAMIEJSCOWY W CHEŁMIE

Violetta Furtak nauczyciel instruktor MDK w Chełmie

Aneta Rul vel Sochacz – doradca metodyczny edukacji przedszkolnej

Bożena Goszczyńska – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej

Chełm, 08. 06. 2021 roku

Opcje strony

do góry