Centrum LSCDN

Konkursy LSCDN

Data publikacji: 14.05.2020
Autor: Teresa Kozioł

V Powiatowy Konkurs Czytelniczy LSCDN organizowany we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Chełmie

„Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – pisała Wisława Szymborska. Mam nadzieję, że młodzi uczestnicy konkursu czytelniczego chcieli pobawić się właśnie w taki sposób z „mędrcem łagodnym i pełnym słodyczy”, który jednocześnie „życie napełnia światłem, a serce wzruszeniem” – jak pisał o książkach Kornel Makuszyński.

Po przeczytaniu lektur konkursowych uczniowie upamiętnili ich treści na wykonanych własnoręcznie lapbookach czyli książeczkach z interaktywną przestrzenią, które z pewnością przyczyniły się do zwiększania kreatywności, przedsiębiorczości i krytycznego myślenia.

W bieżącym roku właśnie lapbooki i ich zdjęcia były przedmiotem oceny konkursowej. Uczniowie przesyłali po 2-3 zdjęcia książeczki, aby komisja mogła dokładnie ocenić treść i wkład pracy; w celu publikacji na stronie internetowej niektóre zostały zmniejszone.    

Gratuluję wszystkim uczniom wykonania pięknych lapbooków, a także odpowiedzialnej postawy i wywiązania się, mimo trudnych okoliczności, z podjętych w jesieni zobowiązań. Doceniam duży wkład pracy.

Dziękuję nauczycielom za udział w Forum Nauczycieli Przedmiotów Humanistycznych „Dobre praktyki”, wspólną organizację konkursu i poświęcony czas na dodatkowe zadania związane z jego realizacją.

Uczniowie, którzy w wyniku konkursu uzyskali najlepsze miejsca i częściowo wyróżnienia -  otrzymają w czerwcu nagrody książkowe finansowane przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, za co serdecznie dziękuję. Będą też dyplomy i podziękowania dla nauczycieli.

Dziękuję serdecznie komisji konkursowej za trudną pracę związaną z oceną prac wykonanych przez uczniów. Wszystkie lapbooki są bardzo ładne, pracochłonne, dlatego tak trudno było je ocenić mimo zastosowanych kryteriów.

Konsultant LSCDN  Teresa Kozioł

W załączeniu:

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej.

Zdjęcia lapbooków w Galerii: https://www.lscdn.pl/pl/wydarzenia/galeria-zdjec/chelm/11757,V-Powiatowy-Konkurs-Czytelniczy-LSCDN-organizowany-we-wspolpracy-z-Biblioteka-Pe.html

Pliki do pobrania

Opcje strony

do góry