Centrum LSCDN

https://www.lscdn.pl/pl/informacje/lublin/14538,Immersyjne-lekcje-historii-Instytutu-Pamieci-Narodowej.html
22.05.2024, 09:56
Data publikacji: 07.12.2023
Autor: LSCDN

Immersyjne lekcje historii Instytutu Pamięci Narodowej

Szanowni Państwo dyrektorzy i nauczyciele, chcielibyśmy zachęcić Państwa oraz ich uczniów do uczestnictwa w prapremierze nowej gry Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Lotnicy”.
Gra nawiązuje do bohaterów II wojny światowej – polskich asów przestworzy, którzy na podniebnych szlakach Europy wykuwali chwałę polskiego lotnictwa. Projekt jest kolejnym przejawem dążenia IPN do włączenia nowych technologii w proces edukacyjny.

Z okazji prapremiery gry „Lotnicy” Biuro Nowych Technologii IPN przygotowało darmowe immersyjne lekcje historii trwające 60 minut, które odbędą się od 11 do 15 grudnia br. w klimatycznym hangarze lotniska na warszawskim Bemowie. Uczestnicy gry będą mogli poznać historie legend polskiego lotnictwa, m.in. Włodzimierza Berhardta, Annę Leską, Jana Zumbacha, Stanisława Skalskiego, Leszka Owsianego czy Stefana Bohanesa, którzy brawurowo zapisali się w podniebnych starciach z hitlerowską Luftwaffe. Nowoczesna technologia przybliży uczniom realia, w jakich przyszło się zmagać polskim lotnikom i personelowi lotniczemu w czasach hitlerowskiej i sowieckiej okupacji.

Zapraszamy do udziału w naszym wydarzeniu, podczas którego zgodnie z zasadami bezpieczeństwa może przebywać maksymalnie 50 osób na godzinę.
W celu rezerwacji miejsca zapraszam do wskazania dogodnego terminu w wiadomości e-mail lub telefonicznie:

tel. kom: +48 884 202 679, Wiktoria.Sliwinska@ipn.gov.pl. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.


Pozdrawiam
--
Wiktoria Śliwińska
Starszy Inspektor
Biuro Nowych Technologii

tel. kom: +48 884 202 679
Wiktoria.Sliwinska@ipn.gov.plInstytut Pamięci Narodowej
Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
ul. al. Grunwaldzka 216, 80-266 Gdańsk
www.ipn.gov.pl

Opcje strony