Debata młodzieżowa na temat dziedzictwa kulturowego
Muzeum Narodowe w Lublinie i Muzeum Historii Kultury w Oslo, przy współpracy z Fundacją Polska Debatuje, zapraszają wszystkich licealistów do udziału w międzynarodowym projekcie "Dziedzictwo dostępne. Profesjonalizacja kadr kultury i upowszechnienie dziedzictwa kulturowego...".
Jeśli:
– masz 15-19 lat;
– znasz język angielski w stopniu komunikatywnym;
– mieszkasz na terenie województwa lubelskiego;
– interesujesz się historią, archeologią lub szeroko pojętym dziedzictwem kulturowym; oraz
– chcesz zdobyć podstaw debat w formacie schools, opanować umiejętność budowy argumentów oraz krytycznego myślenia…
… wypełnij formularz zgłoszeniowy i zostań uczestnikiem międzynarodowego projektu debatanckiego!
Zgłoszenia przyjmujemy do 29 września br. O wyborze uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Wyłonieni uczestnicy otrzymają potwierdzenie udziału w debacie do 2 października do godziny 15.00.
Debata młodzieżowa składać się będzie z trzech komponentów:
– warsztatów wprowadzających – w trakcie których uczestnicy zapoznają się z podstawami debat w formacie schools oraz będą uczestniczyć w lekcji muzealnej przygotowującej merytorycznie do debaty z zakresu dziedzictwa kulturowego i archeologicznego.
Warsztaty odbędą się 9 października 2023, godz. 10:00- 14:00 w siedzibie Muzeum Narodowego w Lublinie (ul. Zamkowa 9);
– turnieju debat – w trakcie którego drużyny składające się z uczestników warsztatów będą debatować na temat zagadnień z zakresu archeologii i dziedzictwa kulturowego omawianych na warsztatach.
Turniej odbędzie się 21 października 2023, godz. 10.00-16.00, w siedzibie Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie (pl. Litewski 3);
– polsko-norweskiego spotkania młodzieży – spotkanie młodzieży polskiej i norweskiej w formie online, w trakcie którego uczestnicy będą wymieniać się spostrzeżeniami dotyczącymi warsztatów i turnieju.
Spotkanie odbędzie się 25 października 2023, godz. 15.00 (spotkanie online).
Wszyscy uczestnicy otrzymają komplet materiałów edukacyjnych, które pozwolą przygotować się merytorycznie do debaty oraz pomogą w przyswojeniu podstaw z zakresu debat w formacie schools (broszura edukacyjna przygotowana specjalnie z myślą o turnieju, podcasty, filmy, dodatkowe materiały dotyczące dziedzictwa kulturowego, w tym dziedzictwa archeologicznego).
Do udziału w debacie młodzieżowej zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami.
Szczegółowe informacje o projekcie:
Małgorzata Siedlaczek
Dział Edukacji
Muzeum Narodowe w Lublinie
e-mail: m.siedlaczek@mnwl.pl