Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 10.07.2023
Autor: LSCDN

Przedszkolak w świecie dwujęzyczności - pilotaż programu w województwie lubelskim - lista beneficjentów

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że 5 lipca 2023 r. Komisja Rekrutacyjna dokonała wyboru ofert do programu „Przedszkolak w świecie dwujęzyczności – pilotaż programu w województwie lubelskim”.

Wpłynęło 38 zgłoszeń z 27 placówek. Do pilotażu zakwalifikowano 26 grup przedszkolnych z 26 placówek. Dwa przedszkola uzyskały identyczną liczbę punktów i zgłoszenia zostały nadesłane w bardzo zbliżonym czasie. Decyzją Pani Prezes Fundacji Dwujęzyczny Przedszkolak zwiększono więc liczbę beneficjentów do 26. Poniżej publikujemy listę zakwalifikowanych placówek. Listę rezerwową stworzono dla grup z placówek, które uzyskały wysoką punktację  i znalazły się w gronie beneficjentów, ale zgłoszono z nich więcej niż jedną grupę.

Już dzisiaj zapraszamy koordynatorów na metodyczne spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Dominikańska 5 w sali nr 6 w dniu 6 września 2023 r. o godz. 11.00.

Bezpłatny pilotaż programu „Przedszkolak w świecie dwujęzyczności – pilotaż programu w województwie lubelskim” to innowacyjny projekt stworzony specjalnie dla polskich przedszkoli przez polskich pedagogów. Opiera się na idei wplatania języka obcego do codziennych aktywności dziecka, jakich doświadcza w przedszkolu. Program pozwala nauczycielom wychowania przedszkolnego, bez uprawnień do nauczania języka angielskiego, na przeprowadzenie zabaw oraz czynności dnia codziennego w kontakcie z językiem angielskim. Nauczyciele posługują się językiem polskim, ale "otaczają” dzieci językiem angielskim.

Lista zakwalifikowanych placówek na podstronie Projektu.

Opcje strony

do góry