Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 13.03.2023
Autor: Dariusz Kiszczak

Spacery „Lublin, jego skarby i atrakcje” dla młodzieży szkolnej

Spacery „Lublin, jego skarby i atrakcje” to propozycja skierowana m.in. dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach III edycji programu Lublin Akademicki. Zaplanowano 10 dwugodzinnych wycieczek po mieście, prowadzonych w atrakcyjny sposób przez Przewodnika Inspiracji.

Bezpłatne wycieczki skierowane są do nowo przybyłych do miasta studentów i uczniów, którzy chcą lepiej poznać m.in. historię oraz najważniejsze zabytki Lublina. Podczas oprowadzania po mieście istotny akcent kładziony będzie również na wielokulturowość i umiędzynarodowienie miasta – tak w kontekście historycznym, jak i współczesnym, jego potencjał gospodarczy i akademicki oraz na bogatą ofertę kulturalną.

Spacery prowadzone będą dla grup 20-30 osobowych w języku polskim, angielskim i ukraińskim, w zależności od potrzeb grupy. Istnieje również możliwość modyfikacji trasy i treści spaceru pod indywidualne zainteresowania i potrzeby zwiedzających. Aby wziąć udział w spacerze, należy zebrać grupę zwiedzających i za pośrednictwem adresu mailowego przewodnika: dyshlevuk@gmail.com, uzgodnić dogodny termin.

Projekt realizowany jest przez Fundację Działań Edukacyjnych KReAdukacja w ramach III edycji miejskiego programu Lublin Akademicki. Działanie wpisuje się również w obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Więcej info: UMLublin 

Opcje strony

do góry