Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 10.11.2022
Autor: Anna Radziwiłko i Monika Molenda

Dofinansowanie kursu kwalifikacyjnego Wychowanie do życia w rodzinie w ramach "Programu Wsparcia Edukacji"

Na prośbę Fundacji e-Prosperity, która realizuje projekt "Dla Rodziny" w ramach programu „Program Wsparcia Edukacji”, ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki przekazujemy informacje o możliwości dofinansowania nauczycielom kursu kwalifikacyjnego Wychowanie do życia w rodzinie.

  

Zainteresowane szkoły powinny bardzo szybko przesłać zgłoszenie, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Warunki dofinansowania:

 1. Limit dofinansowania do kursu kwalifikacyjnego wynosi 1050.
 1. Nauczyciele zgłaszani są przez Szkoły.
 2. Warunkiem skorzystania z dofinansowania jest:
  1. Przesłanie dokumentów zgłoszeniowych;
  2. Akceptacja zgłoszenia przez Komisję w skład, której wchodzą: Prezes Fundacji, Koordynator zadania, Koordynator merytoryczny;
  3. Po zakwalifikowaniu nauczyciela uzupełnienie i przesłanie w formie papierowej na adres biura Zadania podpisanego Porozumienia, które stanowi załącznik numer 3 do Regulaminu zadania.
  4. Uiszczenie wpłaty własnej przez Szkołę lub nauczyciela w wysokości min. 250 zł dla kursów (opłata ta jest wkładem własnym i również zostanie przekazana organizatorowi kursu jako część opłaty za kurs);
  5. Rozpoczęcie zajęć na kursie kwalifikacyjnym/studiach podyplomowych przez Nauczyciela, któremu udzielono wsparcia najpóźniej do 31.12.2022 r.
  6. Przesłanie przez Szkołę oświadczenia o podjęciu przez zgłoszonych i zaakceptowanych do udziału w formie wsparcia nauczycieli najpóźniej do 31.12.2022.
 3. Pierwsza tura oceny zgłoszeń do dofinansowania przez Komisję odbędzie się 04.11.2022, w razie potrzeby kolejne oceny będą dokonywane co 7 dni kalendarzowych. W razie otrzymania większej liczby zgłoszeń niż miejsc na formy kształcenia zakładane w projekcie decydować będą kryteria promujące – w pierwszej kolejności dofinansowanie otrzymają nauczyciele pracujący w szkołach, w których nie ma zatrudnionego nauczyciela z pełnymi uprawnieniami do nauczania wychowania do życia w rodzinie, następnie nauczyciele pracujący w szkołach, gdzie jest 1 taka osoba, następnie nauczyciele, pracujący w szkołach, gdzie jest dwóch takich nauczycieli itp. Ponieważ warunkiem rozliczenia dotacji jest rozpoczęcie przez uczestnika zajęć w tym roku kalendarzowym, dofinansowania będą przyznane tylko na te formy wsparcia, na które dany nauczyciel zostanie zakwalifikowany i rozpocznie zajęcia w tym roku.

Szkoły zainteresowane otrzymaniem dofinansowania powinny jak najszybciej wypełnić formularz zgłoszeniowy, zapoznać się z Regulaminem projektu (oba dokumenty w załączniku) i odesłać scan formularza na adres mailowy fundacja.eprosperity@wp.pl , natomiast oryginał formularza na adres: Monika Molenda, Fundacja E-prosperity, Al. Racławickie 33/26a, 20-049 Lublin.

Serdecznie zapraszamy, w razie pytań prosimy o maila lub telefon (dane w stopce).

Monika Molenda – koordynator zadania Dla Rodziny 690855884

fundacja.eprosperity@wp.pl

Al. Racławickie 33/26a

20-049 Lublin

Link do Kurs kwalifikacyjny w zakresie wychowania do życia w rodzinie, nabór uczestników w roku szkolnym 2022/23.

Opcje strony

do góry