Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 15.09.2022
Autor: LSCDN

Mobilne Laboratoria czyli kierunki STEAM dla szkół podstawowych

Od września 2022 roku, samorządowe szkoły podstawowe odwiedzą ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. 16 busów z ekspertami i laboratoryjnym sprzętem przez najbliższe miesiące pojawi się w szkołach wszystkich powiatów w Polsce.

Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.


Edukatorzy uczestniczący w  programie Laboratoria Przyszłości ttworzą w szkołach podstawowych przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Uczą pracy zespołowej i odkrywania szkolnych supermocy, czyli naturalnych predyspozycji i talentów uczniów. Dla jednych będą to pomysły na automatyzację, dla innych zbudowanie robota, dla innych jeszcze nauka podstaw programowania. Podczas lekcji edukatorzy będą rozwijać zainteresowania umiejętnościami, które pozwolą uczniom wykorzystać technologię w sposób zgodny z predyspozycjami uczniów. Przeniesienie się w wirtualną rzeczywistość czy kręcenie filmu za pomocą najnowocześniejszej kamery to marzenia wielu młodych ludzi. Teraz – aby je spełnić – wystarczy chodzić do szkoły. 

Tworzą także przestrzeń do rozwoju dla nauczycieli, ponieważ edukatorzy pracują na sprzęcie (takim jak drukarki 3D, roboty, czy mikrokontrolery), które szkoły niedawno zakupiły w ramach dotacji z projektu Laboratoria Przyszłości. Udział w warsztatach to okazja do eksperymentowania z technologią i rozwoju zawodowego. Edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości zaproponują koncepcję modułów edukacyjnych do powtarzania z uczniami podczas lekcji lub dalszego ich rozwijania. 

Po zakończeniu warsztatów z edukatorami dzieci mogą kontynuować rozpoczęte projekty, tworzyć nowe, a nauczyciele wykorzystywać poznane techniki na sprzęcie, którym już teraz w szkole dysponują.

Nowoczesne technologie w edukacji są dostępne dla wszystkich - niezależnie od wielkości miasta czy szkoły! 

Jeśli chcesz, żeby ekipa Mobilnych Laboratoriów odwiedziła Twoją szkołę, kliknij poniżej zamieszczony niebieski przycisk ,,Zgłoś się" i wypełnij krótką ankietę.

                

Więcej info: MEiN

Opcje strony

do góry