Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 06.07.2022
Autor: Dariusz Kiszczak

Wystawa "W świecie Marii Konopnickiej – 180. rocznica urodzin”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza do obejrzenia wystawy "W świecie Marii Konopnickiej. W 180 rocznicę urodzin".

Wystawa „W świecie Marii Konopnickiej – 180. rocznica urodzin” przypomina życie i twórczość poetki, nowelistki, pisarki dla dzieci, krytyczki, publicystki i tłumaczki oraz autorki „Roty” recytowanej w najważniejszych momentach XX w. historii Polski. Ustanowienie przez Sejm roku 2022 jako Roku Marii Konopnickiej jest świetną okazją do przypomnienia jej bogatej i różnorodnej twórczości, w tym również przeniesienia się do krainy naszego dzieciństwa.

Ekspozycja została przygotowana na podstawie zbiorów WBP i zostały na niej zaprezentowane m.in.: rękopisy, fotografie, pocztówki, pierwodruki dzieł i inne interesujące wydania utworów pisarki. Wśród nich znajdują się listy Marii Konopnickiej z 1902 r. - rękopisy zachowane w zbiorze korespondencji do Walentyny Olechnowiczowej dotyczące wydania księgi zbiorowej Kobieta współczesna. Dopełnienie wystawy stanowią ilustracje z reprintów z książek dla dzieci.

Wystawa w  Autorskiej Galerii Hol w godzinach pracy Biblioteki. Wystawa będzie czynna do 21 sierpnia 2022 roku.

Więcej info: WBP

Opcje strony

do góry