Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 11.04.2022
Autor: Agnieszka Badyła

Pracownia Sztuczka (Centrum Kultury w Lublinie) zaprasza grupy szkolne na spotkania filmowe w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej!

Proponujemy Państwu ambitne filmy z całego świata – o wielkim potencjale wychowawczo-edukacyjnym – skierowane do dzieci i młodzieży z klas 4-6 i 7-8. Wiele z tych produkcji otrzymało liczne nagrody na międzynarodowych konkursach i festiwalach filmów dla dzieci. Bezpośrednio po każdej projekcji przeprowadzamy lekcję (45-90 min), omawiającą poruszone zagadnienia.

Wybrane filmy oraz zajęcia po seansie można wykorzystać w korelacji z takimi przedmiotami jak: język polski, wiedza o społeczeństwie, historia, etyka, religia, muzyka, plastyka, wychowanie do życia w rodzinie, a także podczas godzin wychowawczych. 

Warsztaty opierają się na materiałach dydaktycznych zgodnych z podstawą programową.

Edukacja medialna w ramach NHEF ułatwia uczniom nabywanie kompetencji społecznych i emocjonalnych. Uczą się m.in.:

  • komunikacji oraz dyskusji w kontekście kultury filmowej;
  • samodzielnej analizy dzieła;
  • rozpoznawania uniwersalnych wartości;
  • rozwiązywania postawionego problemu.

Najbliższe seanse:

“Niezwykłe lato z Tess” (82’)
10 maja / wtorek / 9:00 / klasy 4-6

https://nhef.pl/baza-filmow/niezwykle-lato-z-tess-nowosc-

10-letni Sam spędza z rodziną wakacje nad morzem. Wkrótce poznaje nieco ekscentryczną Tess. Spotkanie to okaże się źródłem nie tylko letnich przygód, ale i refleksji o tym, co w życiu najważniejsze.

“Moje życie to cyrk” (100’)
13 maja / piątek / 9:00 / klasy 7-8

https://nhef.pl/baza-filmow/moje-zycie-to-cyrk-nowosc

Dwunastoletnia Laura, wychowywana wśród artystów cyrkowych, od zawsze w trasie koncertowej ze swoim tatą Billem, potajemnie marzy o innym, mniej szalonym życiu. W szkole dziewczynki pojawia się nowa nauczycielka, która dostrzega w Laurze potencjał i mocno wierzy w jej talent do nauki. Czy to oznacza zmiany? I co na to tata Laury?

“Jak ocalić smoka” (82’)
17 maja / wtorek / 9:00 / klasy 1-3

https://nhef.pl/baza-filmow/jak-ocalic-smoka-nowosc

Gina ucieka z ośrodka dla cudzoziemców i szuka schronienia, w którym mogłaby spędzić święta. Mortmier ma trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami – jego światem jest Internet. Wskutek niespodziewanych okoliczności tych dwoje  połączy wspólna misja – pewien smok będzie potrzebował ich pomocy.

“Belle” (121’)
18 maja / środa / 9:00 / klasy 7-8

https://nhef.pl/baza-filmow/belle-nowosc

17-letnia Suzu, półsierota, wraz ze swoim ojcem mieszka w prowincjonalnej prefekturze Kochi. Porzuciła śpiew, który był jej wielką pasją w dzieciństwie, ponieważ po śmierci matki przywoływał bolesne wspomnienia z przeszłości. Aby uporać się z bólem związanym ze stratą i nie najlepszą relacją z ojcem, Suzu coraz więcej czasu spędza w sieci.

 

Podane terminy są jeszcze wolne, mogą Państwo również zamówić ustalone przez Państwa terminy na maj i czerwiec. Zapraszamy do kontaktu i dokonywania rezerwacji dla Państwa grupy!

 

NHEF online

Dla wszystkich grup, które nie mogą pozwolić sobie na wyjście do naszego Kina, udział w programie jest możliwy również całkowicie zdalnie. W wersji online dostępne są wszystkie cykle dla grup wiekowych od przedszkoli do klas SP (Przedszkola, 1-3 SP, 4-6 SP, 7-8 SP) oraz jeden cykl dla szkół ponadpodstawowych (Nowe Horyzonty Kina). Korzystający z wersji online otrzymuje dostęp do filmu, przygotowanych przez organizatorów prelekcji wideo oraz materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia lekcji we własnym zakresie.

Zapraszamy do wyboru filmu (link poniżej) i skontaktowanie się z nami – zamówimy seans online.

https://nhef.pl/nhef-online

W przypadku wszelkich pytań odnośnie dokonywania rezerwacji dla grup oraz zamawiania seansów online zapraszam do kontaktu, najlepiej telefonicznego.

tel. 695541075 – Michał Głos, koordynacja NHEF w Lublinie

e-mail: sztuczka.ck@gmail.com

Zapraszamy!

Opcje strony

do góry