Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 07.03.2022
Autor: Dariusz Kiszczak

Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy - MEiN

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca nauczycieli, wykładowców, studentów znających języki wschodniosłowiańskie, którzy chcą wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi migrantów z Ukrainy do do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę. 

Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb. 

W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń. 

Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny! 

#PomagamUkrainie 

MEiN

Opcje strony

do góry