Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 25.01.2021
Autor: Marcin Stelmaszczuk

Regionalna konferencja on-line "Edukacja zdalna z eTwinning"

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowe Biuro eTwinning wraz z Lubelskim Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i średnich z województwa lubelskiego na bezpłatną konferencję online pt. „Zdalna edukacja z eTwinning”, która odbędzie się dn. 20 lutego 2021 r. (sobota) w godz. 9:30 - 13:00.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu realizowania zajęć dydaktycznych w formule online/formule hybrydowej z wykorzystaniem ogólnodostępnych narzędzi TIK.

Podczas sesji plenarnej zaprezentujemy w jaki sposób program eTwinning wspiera społeczność szkolną w trakcie edukacji zdalnej, zapoznamy się z podstawowymi zasadami dot. realizacji zajęć online/ zajęć hybrydowych z uczniami zaprezentowanym przez eksperta z Katalyst Education oraz poruszymy ważny aspekt relacji uczeń-nauczyciel i poznamy kilka sposobów na budowanie pozytywnej relacji online z wychowankami dzięki ekspertom z Fundacji Instytut Pozytywnej Edukacji.

części warsztatowej uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z trzech praktycznych warsztatów, podczas którego omówimy i zaprezentujemy dobre praktyki i narzędzia TIK ściśle powiązane z jednym z poniższych zagadnień:

  • Jak przenieść lekcję offline do przestrzeni online i jak zrealizować ją w ciekawy i angażujący sposób?
  • Jak w kreatywny sposób wykorzystać przestrzeń projektową TwinSpace do współpracy online pomiędzy szkołami ?
  • Jakie z sukcesem zrealizować proces dydaktyczny w formule online bazując na wybranych, ogólnodostępnych narzędziach TIK?

Szczegółowy opis sesji konferencyjnych oraz warunków uczestnictwa w wydarzeniu znajdą Państwo na stronie konferencji.

Formularz zgłoszeniowy na konferencjęhttp://bit.ly/etwlubelskie . Formularz zgłoszeniowy jest aktywny do 14 lutego 2021 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapewniamy bezpłatny udział w wydarzeniu online wraz z materiałami szkoleniowymi oraz certyfikatem uczestnictwa.  Serdecznie zapraszamy!

Pobierz program wydarzenia.

Opcje strony

do góry