Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 20.01.2021
Autor: Dariusz Kiszczak

Program PNWM "Zachować pamięć 2021”

Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży ponownie oferuje organizacjom i szkołom zajmującym się w projektach aspektami historii II wojny światowej program "Zachować pamięć", który umożliwia dofinansowania projektów w miejscach pamięci terroru hitlerowskiego. W tym roku PNWM uruchamia trzy terminy zgłaszania projektów oraz możliwość realizacji projektów stacjonarnie, online lub hybrydowo. Pierwszy do 28 lutego 2021 roku.

Dojście Hitlera i innych nazistów do władzy, II wojna światowa, Holokaust, okupacja ziem polskich przez hitlerowskie Niemcy i związana z tymi faktami trudna przeszłość relacji polsko-niemieckich to tematyka często poruszana podczas polsko-niemieckich i trójstronnych spotkań młodzieży.

Projekty realizowane w tym obszarze stanowią ważny element pracy programowej PNWM. PNWM oferuje więc specjalny program dotacyjny "Zachować pamięć”. Jego celem jest umożliwienie młodym ludziom wspólnego odkrywania i badania historii, wyciągania wniosków z przeszłości oraz rozbudzania odpowiedzialności za kształtowanie przyszłości.

Do programu „Zachować pamięć”, należy złożyć wniosek online o dofinansowanie oraz wypełnić formularz uzupełniający.  Terminy składania wniosków:

  • do 28 lutego 2021 roku,
  • do 30 kwietnia 2021 roku,
  • do 30 września 2021 roku.

Wnioski o dotację należy składać bezpośrednio do PNWM. 
Wpisując tytuł projektu we wniosku, należy dopisać „Zachować pamięć”.
 
Więcej info:

 

Opcje strony

do góry