Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 20.01.2021
Autor: Dariusz Kiszczak

Podstawy programowania i podstawy prawa dla nauczycieli i uczniów

MEN zachęca uczniów i nauczycieli do zapoznania się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi podstaw programowania oraz podstaw prawa. Materiały zostały przygotowane przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z naukowcami i ekspertami. To dodatkowe wsparcie, z którego mogą skorzystać uczniowie i nauczyciele w czasie nauki zdalnej.

Wśród materiałów przygotowanych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy znalazły się filmy dotyczące podstaw programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Prowadzą je doświadczeni eksperci, naukowcy i znawcy programowania. 
Uczniów szkół podstawowych MEN zachęca do udziału w wirtualnym warsztacie, który prowadzi Maciej Kowalski. Wspólnie z uczniami bawi się on językiem Scratch i krok po kroku tworzy różne obiekty w świecie kultowego Minecrafta.

        

Starszych uczniów zapraszamy do objerzenia warsztatów dotyczących podstawowych metod numerycznych w Javie (algorytm Euklidesa, funkcje rekurencyjne, bisekcja, metoda Newtona). Zajęcia prowadzi dr inż. Piotr Kowalski. Na przykładzie Javy pokazuje działanie podstawowych konstrukcji programistycznych, takich jak instrukcje warunkowe, pętle czy funkcje.

         

Więcej info: MEN

Opcje strony

do góry