Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 13.01.2021
Autor: Katarzyna Zabratańska/Dariusz Kiszczak

Seminarium "Zintegrowany System Kwalifikacji - możliwości dla edukacji

Spotkanie online dla nauczycieli, dyrektorów szkół, reprezentantów placówek doskonalenia nauczycieli oraz innych podmiotów, które zajmują się szkoleniem i doskonaleniem zawodowym nauczycieli, a także pozostałych osób zainteresowanych tematyką wydarzenia. Terminy seminarium: 25-26.01.2021 (woj. lubelskie i podkarpackie).

Seminarium będzie okazją do dyskusji o możliwościach, jakie oferuje systemowi edukacji wdrażany obecnie w Polsce Zintegrowany System Kwalifikacji. 

Podczas pierwszego dnia trenerki Instytutu Badań Edukacyjnych opowiedzą o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, jego rozwiązaniach i narzędziach. W dalszej części spotkania zostanie przedstawiony model nauczyciela zawarty w Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030. Celem ostatniego modułu będzie identyfikacja ról współczesnego nauczyciela.

W drugim dniu uczestnicy dowiedzą się, czym są kwalifikacje rynkowe w edukacji, oraz jakie są korzyści z ich funkcjonowania. Uczestnicy będą mieli okazję poznać doświadczenia podmiotu działającego w ramach ZSK i dowiedzieć się jak wygląda proces opisywania i funkcjonowania kwalifikacji w systemie. 

W dalszej części przedstawione będą wyzwania zawodowe, z którym mierzą się obecnie nauczyciele oraz zostaną wyodrębnione umiejętności, które mogą być potwierdzane certyfikatem. Spotkanie zakończy warsztat poświęcony przećwiczeniu w praktyce, jak wygląda opis kwalifikacji rynkowych.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, Aby otrzymać zaświadczenie potwierdzające udział w spotkaniu, wymagane jest uczestnictwo w pierwszym i drugim dniu spotkania.

POBIERZ PROGRAM

LINK DO REJESTRACJI

województwo lubelskie i podkarpackie: 

I dzień – 25 stycznia 2021 r. REJESTRACJA 

II dzień – 26 stycznia 2021 r. REJESTRACJA

Kwestie organizacyjne:

udział w wydarzeniu jest bezpłatny;
osoby zarejestrowane otrzymają e-mail z potwierdzeniem rejestracji i danymi do logowania

Kontakt:

Jakub Wiśniewski j.wisniewski@ibe.edu.pl

Małgorzata Osowska m.osowska@ibe.edu.pl

Info: IBE

Opcje strony

do góry