Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 13.01.2021
Autor: Dariusz Kiszczak

"Białoruś. Droga do wolności” – wystawa online

'Białoruś. Droga do wolności” to wystawa fotografii dokumentująca walkę Białorusinów o wolne wybory, demokrację i niepodległe państwo. W związku z sytuacją epidemiczną lubelską odsłonę wystawy można obejrzeć online w Galerii Ratusz w Lublinie na stronie lublin.eu do 22 stycznia br.

"Białoruś. Droga do wolności” pokazuje protesty obywateli Białorusi na ulicach Mińska, Grodna, Witebska, Mohylewa, Brześcia i innych białoruskich miast, ale również demonstracje w Lublinie. Autorzy zdjęć – fotografowie: Iryna Arakhouskaya, Nadia Buzhan, Tacciana Kapitonava i Aliaksandr Vasiukovich, współpracujący z niezależną telewizją „Biełsat” i tygodnikiem „Nasza Niwa”, ryzykując zdrowie i wolność, zabiegali o to, żeby Polska i cała Europa mogły lepiej rozumieć, o co i z kim walczą Białorusini. 

Poza zdjęciami na wystawie znajduje się kalendarium z najważniejszymi datami z historii współczesnej Białorusi. Szczególny nacisk położono na te momenty i wydarzenia, przez które stopniowo wprowadzano i wzmacniano autorytarny sposób zarządzania państwem. 

Ekspozycja zrealizowana z inicjatywy Fundacji „Białoruski Dom” w Warszawie we współpracy z Domem Spotkań z Historią oraz Urzędem Miasta Warszawy prezentowana jest także w innych miastach zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich.

Więcej info: UM Lublin

Opcje strony

do góry