Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 13.01.2021
Autor: LSCDN

Akcje krwiodawstwa 2021 w województwie lubelskim

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zaprasza wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego, którzy chcą pomagać w ratowaniu zdrowia i życia innych, do udziału w stałych akcjach poboru krwi odbywających się w 2021 roku.


"Oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, używany sprzęt jest jałowy, jednorazowego użytku, więc nie ma możliwości zakażenia. Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie, tak by lekarz mógł ocenić stan zdrowia dawcy. Krew oddawać mogą osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, które nie chorują na choroby przewlekłe i w ostatnim czasie nie przyjmowały żadnych leków oraz nie przechodziły nawet drobnych zabiegów chirurgicznych. Do oddania krwi należy zgłosić się po posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest ofiarność ludzi o dobrym sercu. W imieniu własnym oraz Pani lek. med. Małgorzaty Orzeł, dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zachęcam Państwa do osobistego włączenia się w akcję ratowania życia, a także pomoc w pozyskiwaniu nowych dawców krwi poprzez promowanie tej szlachetnej idei wśród pracowników podległych Państwu szkół i placówek.

Zachęcam również do propagowania idei honorowego krwiodawstwa poprzez uwzględnienie tego zagadnienia w programach wychowawczo-profilaktycznych szkół oraz realizację przedsięwzięć, które mogą przyczynić się do zainteresowania nim uczniów i ich rodziców. Kształtowanie świadomości i chęci niesienia bezinteresownej pomocy", Teresa Misiuk, LKO. 

Więcej info: KO w Lublinie

Opcje strony

do góry