Centrum LSCDN

https://www.lscdn.pl/pl/informacje/lublin/11909,Szkolenie-metodyczne-dotyczace-pozaszkolnej-edukacji-historycznej.html
17.06.2024, 19:17
Data publikacji: 11.09.2020
Autor: Dariusz Kiszczak

Szkolenie metodyczne dotyczące pozaszkolnej edukacji historycznej

Państwowe Muzeum na Majdanku serdecznie zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych na V edycję szkolenia metodycznego: "Jedyny taki Dziennik – zapiski Jadwigi Ankiewicz jako wyjątkowe źródło historyczne".

Termin szkolenia: 24 października br., Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie, ul. Droga Męczenników Majdanka 67 (godz. 9:30 – 16:30).

Głównym celem tegorocznej edycji szkolenia jest przedstawienie historii KL Lublin oraz losów ludzi z tym miejscem związanych z wykorzystaniem niecodziennego źródła jakim jest  "Dziennik" Jadwigi Ankiewicz. To jedyne tego rodzaju świadectwo, w całości powstałe za drutami obozu koncentracyjnego.

To wyjątkowy tekst, dzięki któremu współczesny nastolatek może poznać tragiczną historię ludzi, opowiedzianą przez rówieśniczkę sprzed kilkudziesięciu lat.

Wstępny program:

  • 9.30-9.40 –  Powitanie uczestników.
  • 9.40-11.00 – Grupa 1: „[…] nosi okulary i ma trochę pokręcone na głowie i w głowie, resztę niech dopowie […] czas – Jadwiga Ankiewicz – budowanie narracji biograficznej/ Grupa 2: „Przecież część serca pozostała tam, na Majdanku”. Rzeczywistość obozowa w dzienniku Jadwigi Ankiewicz.
  • 11.10-12.30 – Grupa 1:  „Przecież część serca pozostała tam, na Majdanku”. Rzeczywistość obozowa w dzienniku Jadwigi Ankiewicz/ Grupa 2: „[…] nosi okulary i ma trochę pokręcone na głowie i w głowie, resztę niech dopowie […] czas – Jadwiga Ankiewicz – budowanie narracji biograficznej.
  • 12.30-13.00 – Przerwa.
  • 13.00-13.45 – Dyskusja, ewaluacja, wydanie zaświadczeń.
  • 14.00-16.30 – Zwiedzanie terenu byłego obozu (dla chętnych).

Wypełnioną kartę zgłoszenia oraz podpisaną (odręcznie i zeskanowaną) klauzulę informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku prosimy przesłać drogą mailową na adres: m.rusek@majdanek.eu do 25 września br. 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i traktowany jako kurs dydaktyczno-metodyczny podnoszący kwalifikacje zawodowe, dlatego uczestnicy otrzymają imienne zaświadczenia o jego ukończeniu. Wszyscy biorący udział w szkoleniu otrzymają także najnowsze wydawnictwo Muzeum wraz z pakietem towarzyszącym.

W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy Państwa, że szkolenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego: ograniczona ilość uczestników – zachowanie wymaganego dystansu społecznego, środki do dezynfekcji rąk. Każdy uczestnik spotkania zobowiązany jest do posiadania maseczki zakrywającej nos i usta.

W razie dodatkowych pytań kontakt: 
Mirella Rusek-Pora,
Dział Edukacji Państwowe Muzeum na Majdanku
ul. Droga Męczenników Majdanka 67 20-325 Lublin 
tel. 81 710 28 27

Opcje strony