Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 22.05.2020
Autor: Dariusz Kiszczak

Epodreczniki.pl – nowe funkcjonalności platformy

Komunikator to nowa funkcjonalność wprowadzona na platformie edukacyjnej epodreczniki.pl. Dzięki niej zalogowani użytkownicy mogą bezpośrednio porozumiewać się między sobą w czasie rzeczywistym.

Wśród dostępnych funkcjonalności komunikatora warto wymienić:

  • Komunikację za pomocą kanałów publicznych – służy ona do otwartych rozmów dla całego zespołu/klasy. Każda osoba w zespole może dołączyć do takiego kanału. Ten sposób komunikacji pomaga zbudować dodatkową bazę wiedzy, pozwala na wymianę poglądów oraz wspólną pracę nad zadaniami.
  • Komunikację za pomocą grup prywatnych – to zamknięte kanały, widoczne tylko dla swoich członków. Mogą być one używane do rozmów prywatnych na tematy poufne lub ograniczone do niewielkiej grupy członków zespołu/klasy. Do grupy prywatnej można dołączyć się tylko przez zaproszenie.
  • Komunikację bezpośrednią – to prywatna rozmowa jeden na jeden, między członkami zespołu/klasy. Dzięki niej można wysyłać wiadomości do dowolnego użytkownika z własnego zespołu/klasy. Narzędzie to pozwala na tworzenie prywatnych oraz publicznych pokoi rozmów. Umożliwia także rozmowy jeden na jeden z innym użytkownikiem.

Komunikator pozwala na przesyłanie załączników do wiadomości, takich jak pliki audio, filmy, linki i wiele innych. Można również dodawać emotikony, reakcje, wspominać o użytkownikach, analogicznie jak ma to miejsce na innych dostępnych publicznie komunikatorach.

Link do komunikatora.

                

Zintegrowana Platforma Edukacyjna epodreczniki.pl oferuje aktualnie ponad sześć tysięcy materiałów edukacyjnych, przeznaczonych dla wszystkich etapów kształcenia, zarówno ogólnego jak i zawodowego.

Więcej info: MEN

Opcje strony

do góry