Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 06.05.2020
Autor: Krzysztof Staruch

Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli – działania MEN na rzecz cyfryzacji edukacji

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli, w którym podsumowaliśmy inicjatywy realizowane w obszarze cyfryzacji szkół oraz działania podjęte przez MEN w związku z pandemią koronawirusa.

W publikacji znajdą Państwo m.in. aktualny opis funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej epodreczniki.pl oraz wykaz materiałów i stron internetowych przydatnych do nauki online. Materiał przybliża także projekty szkoleniowe dla nauczycieli w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz inne projekty realizowane w obszarze cyfryzacji szkół, takie jak program „Aktywna tablica” czy Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. W publikacji znalazły się ponadto rekomendacje dotyczące wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z Informatorem oraz proszę o przekazanie go pracownikom Państwa placówki. Mam nadzieję, że informacje zawarte w publikacji będą wsparciem w kształceniu na odległość. 

Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli załączam do wiadomości. Jest on również dostępny na stronie internetowej MEN oraz epodreczniki.pl w zakładce Kształcenie na odległość.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli – działania MEN na rzecz cyfryzacji edukacji – plik word

Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli – działania MEN na rzecz cyfryzacji edukacji – plik pdf

Opcje strony

do góry