Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji: 28.04.2020
Autor: Dariusz Kiszczak

Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja

Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, po raz pierwszy od wielu lat, ulicami Lublinie nie przejdzie uroczysty Polonez dla Lublina, nie odbędzie się również uroczysta sesja Rady Miasta Lublin. Dla zachowania i zapewnienia bezpieczeństwa program obchodów został ograniczony do niezbędnego minimum.

W weekend 2 i 3 maja lubelski Ratusz i Arena Lublin zostaną podświetlone w barwy narodowe. Biało-czerwone flagi udekorują, oprócz Ratusza, również inne budynki Urzędu Miasta Lublin. Flagi pojawią się także na Placu Litewskim i Krakowskim Przedmieściu od Deptaka do ul. Lipowej, na ul. Królewskiej i fragmencie ul. Lubartowskiej.

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 2 maja o godzinie 11.30 Prezydent Miasta Lublin uroczyście przekaże złożoną flagę RP funkcjonariuszowi Straży Miejskiej, który przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego odegranego przez trębacza miejskiego, wciągnie ją na szczyt masztu na balkonie Ratusza.

W Dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja o godz.10.00 Msza św. w intencji ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej.

Organizatorem uroczystości jest Wojewoda Lubelski we współpracy z Prezydentem Miasta Lublin, Marszałkiem Województwa Lubelskiego oraz Garnizonem Lublin Wojska Polskiego.

Info Urząd Miasta Lublina

Opcje strony

do góry