Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

"Nauczycielu, poprowadź lekcje online!" - Ministerstwo Cyfryzacji

Kanały komunikacji elektronicznej między nauczycielem i uczniami oraz uczniami i nauczycielem, narzędzia pracy zdalnej, proste poradniki video, programy ułatwiające pracę zdalną, zasoby i treści przydatne podczas e-lekcji i inne materiały z dziedziny IT, jakie nauczyciel może wykorzystać podczas pracy zdalnej na stronach internetowych Ministerstwa Cyfryzacji.

Podstawa pracy zdalnej, czyli mówiąc prościej, pracy z domu, to komputer i dostęp do internetu (przyda się też telefon). Większość z nas, nawet jeśli w ograniczonym zakresie, korzysta z nich na co dzień. Dzięki nim zajęcia szkolne można poprowadzić online. Nowe technologie pozwalają na różne sposoby komunikacji, ale też na wymianę plików czy ich wspólne przechowywania. Z wielu rozwiązań Twoi uczniowie korzystają zresztą na co dzień. 

G Suite dla Szkół i Uczelni

G Suite dla Szkół i Uczelni umożliwia bezpłatny dostęp do narzędzi umożliwiających efektywną pracę zdalną pomiędzy nauczycielami i uczniami. W ramach pakietu, nauczyciele mają możliwość prowadzić interaktywne zajęcia online przy pomocy narzędzia Hangouts Meet, dzielić się plikami oraz komunikować z uczniami. G Suite jest dostępny dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni wyższych. Aby usprawnić dostęp pakietu G Suite dla Szkół, przygotowujemy przyśpieszony proces rejestracji. Sprawdź ​​​​​​warunki uzyskania dostępu do usługi. Przez proces rejestracji przeprowadzi Ci krok po kroku film-tutorial.  

STEM dla każdego! Arcyprosty początek i nieskończone możliwości! Warsztat online prowadzony w ramach Amazon STEM Kindloteka.

Skrót STEM pochodzi od pierwszych liter angielskich wyrazów Science - Nauka, Technology - Technologia, Engineering - Inżynieria, Math - Matematyka. Edukacja STEM polega na łączeniu aktywności z zakresu przynajmniej dwóch dyscyplin, ale jest również filozofią zdobywania wiedzy w taki sposób, w jaki odbywa się to wszystko w normalnym życiu. Warsztat online pozwoli każdemu uczestnikowi rozpocząć prace nawet z najmłodszymi dziećmi. Każdy z webinarów Amazon STEM Kindloteka będzie przedstawiał inne treści, pomysły i eksperymenty - zapraszamy na wszystkie!

Wiecej info KO w Lublinie   Ministerstwo Cyfryzacji

Opcje strony

do góry