Centrum LSCDN

https://www.lscdn.pl/pl/informacje/lublin/11495,Nowe-kryteria-rekrutacji-do-lubelskich-przedszkoli-punkty-za-PIT.html
2020-04-05, 22:27

Nowe kryteria rekrutacji do lubelskich przedszkoli – punkty za PIT

Miasto Lublin rozpoczyna drugą edycję akcji "Rozlicz PIT w Lublinie", która ma zachęcić mieszkańców do składania deklaracji podatkowych za 2019 rok w Lublinie. Udział w akcji rodziców i opiekunów przysporzy dodatkowe punkty podczas rekrutacji ich dzieci do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Tegoroczna edycja akcji rozpocznie się 15 lutego br.

- Każdy mieszkaniec, bez względu na miejsce zameldowania, rozliczając swój PIT może wprost przyczynić się do rozwoju Lublina. Będziemy dążyli do wprowadzenia szerokiej oferty zniżek dla osób mieszkających i rozliczających podatek dochodowy PIT w Lublinie - zachęca Prezydent Miasta Lublina.

Dodatkowe punkty przy rekrutacji do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych otrzymają osoby płacące podatek PIT w Lublinie. Punkty będą przyznawane za wskazanie przez oboje lub jednego z rodziców (prawnych opiekunów) Miasta Lublin jako miejsca zamieszkania w rocznym rozliczeniu PIT, za zgłoszenia dwojga lub więcej dzieci do tej samej placówki lub za wskazanie w pierwszej preferencji danego przedszkola. Dzięki tym rozwiązaniom będą mieli pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do wybranej placówki przed osobami o takim samym statusie, które nie rozliczają się z podatku PIT w Lublinie.

W loterii "Rozlicz PIT w Lublinie", oprócz samochodu będzie można wygrać inne cenne nagrody – rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, czytniki e-book, dyski zewnętrzne, nawigacje samochodowe. Nagrody zostaną rozlosowane po 15 maja.

Żeby wziąć udział w loterii należy:

złożyć deklarację PIT za rok 2019 w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, wskazanych w regulaminie loterii lub za pośrednictwem usługi e-PIT,

wskazać Lublin jako miejsce zamieszkania i zachować kopię złożonej deklaracji PIT,

wypełnić formularz zgłoszeniowy w dniach od 15 lutego do 30 kwietnia na stronie internetowej lub wrzucić wydrukowany i wypełniony formularz do urny promocyjnej w punkcie obsługi loterii.

Drukowane formularze zgłoszeniowe będą dostępne w każdym z 8 Biur Obsługi Mieszkańców tj: w Ratuszu, przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12, Jagiełły 10, Pocztowej 1, Żywnego 8.

Miasto planuje wprowadzić szereg udogodnień dla osób mieszkających i rozliczających podatek PIT w Lublinie. Pierwsze zmiany pojawią się w abonamentach dla mieszkańców w strefie płatnego parkowania, korzystne stawki będą uzależnione od rozliczenia podatku dochodowego w Lublinie. Kolejne zmiany obejmą oświatę. 

Więcej info UM Lublina

Opcje strony