Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

11 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) powołane zostało w 2005 r. w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet, a obecnie funkcjonuje w ramach programu Connecting Europe Facility. Tworzą je państwowy instytut badawczy NASK (koordynator PCPSI) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje). Centrum podejmuje szereg kompleksowych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z internetu i nowych technologii. Partnerem większości realizowanych przez Centrum projektów jest Fundacja Orange.

Ministerstwo Edukacji Narodowej, w ramach obchodów Safer Internet Day, zachęca lokalne ośrodki edukacyjne i kulturalne – szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne do organizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich za pomocą elektronicznego formularza na stronie https://www.saferinternet.pl/dbi/zglos-inicjatywe-dbi.html .

      

Informacja o materiałach edukacyjnych, projektach edukacyjnych, formach pomocy  przez telefon oraz online i inne materiały i akcje informacyjne w ramach Dzień Bezpiecznego Internetu na stronach DBI oraz MEN.

       

Info MEN

Opcje strony

do góry