Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

"Zachować pamięć” i kampania #StolenMemory – programy PNWM

Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży zachęca szkoły i inne organizacje, współpracujące w ramach programu partnerskiej polsko-niemieckiej lub trójstronnej wymiany młodzieży szkolnej, które podczas wspólnych spotkań młodzieży podejmują tematykę związaną z historią narodowego socjalizmu, Holokaustu, II wojny światowej i okupacji Polski przez nazistowskie Niemcy, do udziału w programie edukacyjnym "Zachować pamięć".

Miejscami pamięci w rozumieniu programu „Zachować pamięć” są miejsca upamiętniania ofiar terroru hitlerowskiego: miejsca masowych zbrodni, byłe obozy koncentracyjne i obozy zagłady, jak również miejsca znajdujące się na terenach byłych gett, więzień, ośrodków eutanazji lub byłych obozów pracy.

 

Kampania #StolenMemory jako polsko-niemiecki projekt edukacyjny

Wspólnie z Arolsen Archives PNWM po raz pierwszy umożliwia polsko-niemieckim i trójstronnym grupom młodzieży udział w kampanii #StolenMemory, w ramach której młodzi ludzie będą mieli okazję analizować biografie ofiar nazistowskich prześladowań. W tym celu Arolsen Archives udostępniają dokumenty zgromadzone w swoich archiwach/zbiorach oraz ponad 3000 przedmiotów (tzw. Effekten).

Dzięki udziałowi w kampanii młodzi ludzie będą mogli lepiej poznać historyczno-polityczne tło narodowego socjalizmu oraz sami staną się uczestnikami inicjatywy, której celem jest zwrot potomkom ofiar przedmiotów zrabowanych przez nazistów oraz zachowanie pamięci o ofiarach represji.

Info PNWM

Opcje strony

do góry