Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Kampania “Depresja. Rozumiesz - pomagasz” - materiały edukacyjne

Fabryka Komunikacji Społecznej w Warszawie realizuje kampanię edukacyjną “Depresja. Rozumiesz - pomagasz”. We współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz wieloma specjalistami zostały przygotowane merytoryczne materiały dotyczące depresji młodzieńczej skierowane bezpośrednio do nauczycieli.

Skuteczna profilaktyka depresji dotyczy kształtowania świadomości na temat specyfiki tej choroby oraz promocji zdrowia psychicznego. Tak zwana profilaktyka pozytywna dąży do tego, by zagrożone grupy stały się bardziej odporne, wzmacnia czynniki oraz procesy, które sprzyjają zdrowiu. Dlatego wśród rekomendowanych zachowań wymienia się te, które mieszczą się w formule: prowadzenie zdrowego i higienicznego stylu życia. 

Przemęczenie i zbyt krótki sen, to czynniki, które negatywnie wpływają na nastrój i powodują przygnębienie.

Idealny sen powinien trwać 8 godzin dziennie – choć wiadomo, że dla każdego człowieka optymalna liczba godzin snu jest inna.

Aktywny tryb życia pomaga zmniejszyć nasilenie depresji, ale także przyczynia się do jej zapobiegania. Ćwiczenia fizyczne mają pozytywny wpływ na ciało i umysł, dzięki nim wytwarzają się endorfiny – hormony szczęścia.

Więcej informacji KO w Lublinie    wyleczdepresje.pl

Opcje strony

do góry