Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Eksperyment Wymiana: polsko-niemiecka giełda kontaktów dla szkół

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) i Klub Młodego Odkrywcy (KMO*), program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik, zapraszają edukatorów z Polski i Niemiec do udziału w seminarium kontaktowym "Eksperyment Wymiana: polsko-niemiecka giełda kontaktów dla szkół i organizacji w dziedzinie STE(A)M**", które odbędzie się od 28 do 31 maja 2020 roku w CNK w Warszawie.

Spotkanie posłuży nawiązaniu kontaktów i współpracy oraz poznaniu metod realizacji projektów STEAM w wymiarze międzynarodowym. Podczas seminarium zostaną wspólnie zaplanowane wymiany, podczas których młodzi ludzie będą mogli się razem uczyć oraz poznawać otaczający ich świat poprzez konstruowanie i doświadczanie.

Tematyka seminarium

Seminarium pomoże Państwu w nawiązywaniu nowych partnerstw i podpowie, jak przygotować wspólny polsko-niemiecki projekt wymiany młodzieży poświęcony konstruowaniu i poznawaniu świata przyrody poprzez doświadczanie. Dzięki uczestnictwu w seminarium dowiedzą się Państwo czym jest spotkanie międzykulturowe oraz co sprzyja udanej pracy projektowej. Organizatorzy zapewnią warunki, które umożliwią wzajemne poznanie się i przygotowanie do przeżycia wspólnej przygody, jaką jest projekt polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Sprawy organizacyjne

Seminarium będzie realizowane w języku polskim i niemieckim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne. 
Koszt uczestnictwa wynosi 140 złotych.

Zgłoszenia
Osoby zainteresowane udziałem w seminarium zapraszamy do wypełnienia formularza online najpóźniej do 15 marca 2020 roku.

Legenda:
*KMO to zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci i młodzież eksperymentują pod opieką edukatora. 
**Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka).

Info PNWM

Opcje strony

do góry