Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

"Rowerami na Krańce Świata" - spotkanie z Mateuszem Waligórą

20 listopada 2019 r. w Auli Instytutu Informatyki UMCS (1 piętro) o godzinie 15.30 ze studentami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie spotka się Mateusz Waligóra. Jest on specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety.

W ramach spotkania podróżnik wygłosi prezentację "Rowerami na Krańce Świata". Będzie to opowieść o rowerowej podróży przez Andy dwuosobowego zespołu, który Mateusz Waligóra tworzy wraz z żoną Agnieszką. W trakcie 1,5 roku przejechali ponad 16 tysięcy kilometrów, w międzyczasie wspinając się na aż siedem pięcio- i sześciotysięczników. W trakcie prelekcji słuchacze usłyszą o osiąganiu celów (krótko i długodystansowych) i związanych z tym wyrzeczeniach i kosztach. O planowaniu, ale też radzeniu sobie w sytuacjach, gdy nawet plan b i c zaczyna zawodzić.

Każdy uczestnik spotkania będzie mógł poznać sporo wskazówek związanych z pracą w zespole, który musi działać zgodnie pomimo tego, iż przebywa ze sobą nieprzerwanie przez ponad 13 000 godzin. Autor opowie o Ameryce Południowej i krajach takich jak: Argentyna, Chile, Peru, Boliwia, Ekwador i Kolumbia. Pojawi się także kwestia wysiłku fizycznego i ukrytych pułapek długodystansowych podroży.

Spotkanie odbędzie się w Auli Instytutu Informatyki UMCS (1 piętro) o godzinie 15.30 i potrwa godzinę. W programie przewidziany jest czas na zadawanie pytań. Wstęp na to i każde kolejne spotkanie w ramach #Meetup_UMCSxSantander będzie wolny.

Info UMCS

Opcje strony

do góry